Autor Zpráva
xlifer
Profil
Je takový zápis vhodný? Jde o duplicitní odkaz, ale je otázkou jestli to něčemu vadí, resp. je lepší se vyhnout uvádět na stejné stránce více stejných odkazů?

<a href="nabytek.html"><h1>nabytek</h1></a>

[obrazek]

<a href="nabytek.html">více informací zde</a>
panther
Profil
xlifer:
Nadpis „Nábytek“ v H1 by měl být na stránce „nabytek.html“, nikde jinde. A aby nadpis odkazoval sám na sebe, to se mi moc nezdá.

Pokud jsi na jiné stránce, rozhodně to nevadí (aktuality na tomto principu fungují dost často - nadpis a více-odkaz směřují do detailu, mezi nimi je krátký perex). Nevolil bych ale nadpis první úrovně, ten zde nemá co dělat.
xlifer
Profil
Ano, rozumím. A obecně <h2,3,4...> již lze v odkazu použít?

<a href="nabytek.html"><h2>nabytek</h2></a>

Jde mi vlastně o názor, zda má větší váhu pro vyhledávač z pohledu SEO,
když je uveden odkaz s <h2,3,4,...> nebo samostatně.

1)

<a href="nabytek.html"><h2>nabytek</h2></a>


2)

<a href="nabytek.html">nabytek</a>


?
panther
Profil
xlifer:
nekoukej na SEO, ale přemýšlej. Je z pohledu uživatele logické, aby směřoval nadpis stránky (Nábytek) na jinou stránku? Pokud ano, použij kombinaci odkazu a nadpisu, pokud ne, použij samotný nadpis nebo odkaz.

Obecně se radit nedá, nevím, co kde zamýšlíš. Variantu, kterou uvádíš (kombinace h2 s odkazem), bych si dovedl představit na stránce s následujícím obsahem:
h1 - aktuální nabídka
 h2 a - nábytek
  povídání o nábytku (klidně rozdělení na podsekce pomocí h3
  a - více
 h2 a - kuchyně
  povídání o kuchyních 
  a - více
...

kde h1, h2 jsou nadpisy, a odkaz


též by byla použitelná varianta
h1 - aktuální nabídka
 h2 - nábytek
  povídání o nábytku (klidně rozdělení na podsekce pomocí h3
  a - více
 h2 - kuchyně
  povídání o kuchyních 
  a - více
...

odkazy jen dole "více", případně třetí varianta bez více-odkazů, odkazy na podstránky by směřovaly z h2


Ale asi nejlepší bude, když nám ukážeš, jak přesně vypadá obsah té které stránky, podle toho se bude moci říct, co je správně a co nikoliv. Obecně není nic špatně.
Petr ZZZ
Profil
Řekl bych, že podobná situace je s kotvami. Tato stránka je na dotaz HTML v německém Google první z pěti miliard výsledků. Sama sice má kotvu jen jednu, ale hned podstránka jich má dost a na dotaz Kurzreferenz je taky první (sice "jen" z 18.000 výsledků, ale první). Myslím si, že by ani opakování jiného odkazu než na kotvu přinejmenším nemělo být na závadu. Možná ale bude záležet na tom, zda z toho bude mít prospěch uživatel. Použiješ-li opakování stejného odkazu na nekvalitním webu v boji o pozice na konkurenční slova a klapne to, upozorníš na sebe konkurenci a ta začne přemýšlet, co s tím. Může se stát, že tě nahlásí a bude-li to nějaký zaměstnanec vyhledávače řešit ručně, může asi záležet na tom, zda z opakování odkazu má něco uživatel, nebo zda ho to bude jenom plést. Udělej to tak, aby to bylo uživateli ku prospěchu.
Marek Prokop
Profil
Jen pro pořádek, kód <a href="nabytek.html"><h2>nabytek</h2></a> odporuje pravidlům HTML. Správně je to opačně: <h2><a href="nabytek.html">nabytek</a></h2>.

Pokud jde o SEO, žádný HTML kód nemůže být vhodný či nevhodný sám o sobě. Vždy záleží na účelu a ten jste nám, Xlifere, nenapsal.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0