Autor Zpráva
Ivy
Profil
Mám firemní stránku a přítel má nekomerční zájmové stránky. Protože jsem potřebovala získat nějaké odkazy s anchor textem s klíčovými slovy, dal mi přítel před časem na svou stránku odkaz dole do lišty. Jeho stránky ale jedou na redakčním systému pHpRS, takže ten odkaz se zobrazuje při zobrazení každého článku a článků je tam několik tisíc. Není mi zcela jasné jestli mě to nemůže nějak poškodit - nedávno jsem si dělala nějaké analýzy a jeden free SEO nástroj mi hlásí google BAN, nicméně jsem na svá klíčová slova v Googlu i Seznamu stále na prvních pozicích. Analýzy zpětných odkazů a anchor textu se navzájem liší a jsou závislé na použitém nástroji. Nic dalšího jsem k tomu nenašla. Tématicky spolu stránky souvisí jen okrajově, tématem jedné rubriky.
Budu ráda když mi poradíte, zda takový postup doporučujete nebo ne, případně výhody či nevýhody.
Marek Prokop
Profil
Na 99 % v tom žádný problém není. To jedno procento si nechávám v rezervě, protože neznám konkrétní okolnosti a v SEO neexistují obecná řešení -- každý případ je trochu jiný.
Ivy
Profil
Díky za odpověď. Ještě bych se chtěla zeptat, doporučil byste stejný postup u mého fóra, které je nekomerční a tématicky souvisí s mou stránkou daleko více?
ninja
Profil
Ivy: Je vždy trochu podezřelé, když nějaká stránka/web získá v krátké době velké množství odkazů, zejména pokud to jsou odkazy z jednoho webu (link cloudu), v podobné pozici a směřující na stejnou stránku. Toto vyhledávače dokáží celkem dobře rozpoznat.

Jestli to nakonec vyhodnotí jako nějaký pokus o manipulaci s výsledky je otázka jíná. Každopádně pokud to podpoříte odkazy z jiných, nepropojených stránek, uděláte dobře.
Maras
Profil
Ze stránek http://www.fun-forum.cz/ odkazuji na http://www.motocross-forum.cz/. Jedná se o více než 3 000 odkazů a zaznamenal jsem zlepšení pozic, nikoliv propad.

Podle mě googlu vadí velké množství odkazů z různých domén v krátkém čase. Nikoliv hodně odkazů z jedné domény v krátkém čase.

(seznam jsem nesledoval - fórum je téměř prázdné a nejsem zatím registrovaný ani v katalogu stránek na seznamu)
Davex
Profil
Maras:
Jedná se o více než 3 000 odkazů a zaznamenal jsem zlepšení pozic, nikoliv propad.
A chodí tam přes ty pozice mnohem víc lidí, když je fórum prázdné?

Podle všeho je fórum v provozu tři týdny a má odkazy i odjinud, takže se z toho nedá vyvodit vůbec nic.
Maras
Profil
Je to jen moje zkušenost, samozřejmě je možné, že zlepšení pozic je něčím jiným a ban jsem nedostal protože mám i jiné odkazy.

Prostě po dvou týdnech jsem byl na nějakých pozicích, které se neměnili.
Pak jsem nasadil odkazy z fun-fóra a teď(po dalších dvou týdnech) jsem na lepších pozicích.

Takže podle mě nevadí spoustu odkazů z jedné domény v krátkém čase.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0