Autor Zpráva
Jana
Profil *
Mám si svůj web zaregistrovat jen do katalogů s nejvyššími hodnotami? (SR+PR) nebo i do těch slabších? Např SR 40 PR 0? Je v tom nějaký rozdíl? Nebo jsou někde ke stažení doporučované katalogy?
Alfi
Profil *
Jana:

Hm... každý odkaz se počítá, ne..? Taky katalog s PR 0 muže mít s dobrým seo-marketingem slušnou návštěvnost. A když má PR 3 a více, tím líp. Google měl jinak tyhle podivnosti se zpětnými odkazy, resp. jejich významem dávno zrušit, všechny odkazy jsou přece uměle vytvořeny, nic už není o tom že "to je supr web, na ten budu na svém webu vodkazovat".

Teď jsem dělal web pro chlapíka který si k němu objednal "individuální registraci do katalogu" a linker mu jich udělal asi 1000 těch odkazu, z toho 720 v českých a slovenských katalozích od Seznamu až po nějaké nevímjaké. A má návštěvnost z těch katalogu docela hezkou na to že se jedná o nový web vo kterém před měsícem nikdo nevědel.
Petr ZZZ
Alfi:
nic už není o tom že "to je supr web, na ten budu na svém webu vodkazovat".
Doplnil bych téměř nic… To téměř pak je o tom, oddělit zrno od plev, a o to se Google snaží. Řekl bych, že pokud někdo vytvoří nekvalitní web a dostane ho na přední pozice pouze tvorbou odkazů, zmizí o to rychleji, oč tvrdší je boj v příslušném segmentu, protože o to dřív si ho všimne konkurence, která se dobře podívá, zda je takový web na předních pozicích oprávněně. Jsem přesvědčen o tom, že nejspolehlivější cestou na přední pozice je vytvořit kvalitní web. ;-)

Moderátor Chamurappi: Debata na téma Jak definovat kvalitní web? pokračuje odděleně.
Alfi
Profil *
Petr ZZZ:

Plně suhlasím, jedině kvalitní web má smysl. Google skutečně dělá svou práci dobře na to kolik je balastu na internetu.
Plaváček
Jana:

Registrace webové prezentace do drtivé většiny katalogů nemá valný smysl. Viz třeba můj krátký "výlet" mezi katalogotvůrce: http://plavacek.posterous.com/katalogomanie-aneb-rizika-bezhlave-registrace

P.S. - katalog nemůže mít žádný rank. Rankem disponuje výhradně a pouze jedna jediná webová stránka.
Monty
Profil *
Pomůže mi registrace firmy i do zahraničních katalogu? Nebude mít zpětný link menší hodnotu/ význam?
Petr ZZZ
Monty:
Já bych věřil Plaváčkovi, když píše, že katalogy všeobecně nemají valný význam. Vyhledávače se snaží reflektovat oblibu stránky na straně brouzdala a v tom jim katalogy moc nepomůžou.
Alfi
> Monty:

Snad jenom v případě shody klíčových slov /čeština - slovenčina/, anebo vícejazyčného webu. Lepší je ale "jednoduše" psát tak aby vznikaly odkazy samy od sebe...

Ale registrace do nějakých 100 - 300 katalogů nemusí být na škodu, přece i odkaz z katalogu má nějakou váhu a snad i návštěvnost a když je katalog specializován na nějaký obor, tím líp. A placená pozice v navštěvovaném katalogu dělá divy - jenomže to už není ani tak o SEO, spíše o marketingu.
ninja
Alfi:
Teď jsem dělal web pro chlapíka který si k němu objednal "individuální registraci do katalogu" a linker mu jich udělal asi 1000 těch odkazu, z toho 720 v českých a slovenských katalozích od Seznamu až po nějaké nevímjaké. A má návštěvnost z těch katalogu docela hezkou na to že se jedná o nový web vo kterém před měsícem nikdo nevědel.

A nědělá 95% návštěvnosti z katalogů jen několik má z nich?
Alfi
ninja:

Nemám již k dispozici od nich přesné rozdělení zdrojů návštěvnosti, ale je vysoko pravděpodobné že z katalogů těch několik nejvýznamnějších portálů přivede více návštěv než méně známé katalogy. Ale do týdne po spuštění webu mali návštěvnost a již první měsíc byli v mírném plusu co se týče eshopu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0