Autor Zpráva
amonre
Profil
Dobrý den,
mám zahraniční web a chci kupovat zpětné odkazy, protože jsem velmi slabě prolinkován.
Web je v několika jazycích a je těžké obstát před konkurencí. Proto odkazy nakupuji. Dostal jsem dvě nabídky:
1. Na jednom webu o 7 stránkách z kvalitním gov obsahem:
5 x GPR5 backlinks = $25 per month - subpage - dva externí odkazy
1 x GPR6 backlink = $15 per month - homepage - dva externí odkazy
2. Dva kvalitní weby s odkazy z homepage:
1 x GPR7 backlinks = $100 per year - homepage - 9 externích odkazů
1 x GPR5 backlinks = $60 per year - homepage - nevím
Obojí se jedná o weby na WP.

Co si myslíte že je lepší? První nabídka je dražší, ale můžu si ji dovolit platit měsíčně, druhá je lepší, ale jde o méně odkazů.
Ze začátku potřebuji nějakou návratnost, a je pro mě důležité rozhodnout se, zda GPR7 udělá na anglickém, německém, ruském, atd. webu to co by udělal v našich podmínkách. Upozorňuji, že mi nejde o ranky, ale o umístění na pozicích primárně v Bing, Ask, Google..
Díky za vaše tipy.
Marek Prokop
Profil
Jen na základě GTPR se cena posuzuje těžko. Kdyby jinak byly stránky srovnatelné, preferoval bych roční platbu, ale ony srovnatelné být vůbec nemusí. Na kolik stránek odkazují celkem (jen externí odchozí odkazy jsou nepodstatné)? Jak odpovídají tematicky? Na jaké stránky odkazují? V jakém kontextu tam bude Váš odkaz zapracován? Jak seriozní ten partner je? Atd.
INIZIO
Profil *
Pane Prokope, je dobrá cesta nakupovat pro weby, které optimalizujeme pro výsledky českých vyhledavačů, linky z anglických webů ikdyž s dobrými ranky, autoritou?
Dranel
Profil
A je dobré nakupovat vůbec odkazy? Není náhodou lepší je získat přirozenou cestou -- zájmem o kvalitní obsah?
Marek Prokop
Profil
[#3] Nevzpomínám si na případ, kdy bych pro český web kupoval odkazy ze zahraničí. Smysl by to mělo asi jen velmi výjimečně.

[#4] Zdroje návštěvnosti je vhodné co nejvíce diverzifikovat a napomoci tomu může i nákup odkazů. V důsledku za zpětné odkazy vždy zaplatíte -- někdy přímo penězi, někdy něčím jiným (např. obsahem), za co ale také musíte nejprve zaplatit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0