Autor Zpráva
bigshock
Profil
Párkrát již to bylo probíráné, ale chtěl bych zvážit volbu nové domény
jedná se o klicove spojeni obecneho slova + upresnujiciho
například:
nahradni dily ford
nahradni dily skoda
nebo fotoaparat sony
fotoparat olympus
atd
nicmene vetsina kombinaci (tech idealnich) je v CZ obsazena

takze bych se chtět zeptat

a) když ne CZ doménu jaká je ideální? COM? NET?
b) z hlediska SEO a podobně je lepší do názvu domény přidat nějaký nesmysl jako i-fotoaparat-sony.cz a mít Cz doménu?

Jaký postup byste zvolili?
panther
Profil
bigshock:
a) když ne CZ doménu jaká je ideální? COM? NET?
v českých končinách asi COM, nicméně CZ je CZ.

je lepší do názvu domény přidat nějaký nesmysl jako i-fotoaparat-sony.cz
doména s více jak jedním lomítkem je sama o sobě nesmyslná.

Jaký postup byste zvolili?
našel bych si volnou CZ doménu. Ovšem to obecně bez znalosti klíčových slov nelze, takže to zbude na tebe.
Alfi
Profil
bigshock:

S těmi názvy v doméně jako: Ford, Skoda, Sony, Olympus si ale koledujete o problémy jestli je chcete použít. Jsou to registrované obchodní značky.
grimword
Profil
a co třeba kontaktovat majitele některé z již registrovaných domén?

náklady na kvalitní doménu se ti mohou časem pravidelně vracet
Alfi
Profil
grimword:

Několikrát jsem pro své klienty vybavoval kvalitní již obsazenou doménu na které neměl majitel žádný web. Ale majitelé šli do takových extrémů jako pronájem za 10 tis měsíčně nebo prodej za 200 tisíc a pod. Byly to lukrativní domény, ale je to jenom pro movité nebo velké podniky pro které pár stotisíc korun nehraje roli.

Hezká CZ doména se dá ještě vždy "vymyslet" a registrovat. Pro jednotlivce nebo menší firmy je to vždycky lepší varianta než kontaktovat doménové spekulanty. A online byznis bych v ČR rozjížděl jenom na .cz nebo .com doméně.
Joker
Profil
Alfi:
A online byznis bych v ČR rozjížděl jenom na .cz nebo .com doméně.
A co EU?
panther
Profil
Joker:
A co EU?
nevím, jak jinde, ale minimálně u nás není EU doména zažitá -> hůře se bude lidem pamatovat. Myslím si, že spousta lidí tak nějak podvědomě očekává CZ nebo COM.
Petr ZZZ
Profil
Výběr domény se tu opravdu řeší každou chvíli.
Alfi
Profil
Joker:

Samozřejmě taky EU, ale tu by měl /podle mně/ využít spíše web s celoevropskou působností - není to samozřejmě v doménových pravidlech, ale já to tak /osobně i profesně/ vnímám.

Mám český web = cz, mám slovenský web = sk, mám komerční web = com, mám informační web = info, mám celoevropský web = eu.

Čest výnimkám. Mimochodem nedávno jsem viděl úspěšný firemní web na subdoméně .blogspot.com /?!/ a když jsem se zeptal majitele proč si nekoupil doménu druhého řádu, řekl mi že na blogspot subdoméně našel volné klíčové slovo které již na cz doméně bylo obsazeno. Hm...

panther:

Souhlasím s Pantherem ohledně špatné zapamatovatelnosti EU a očekávatelnosti CZ nebo COM.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0