Autor Zpráva
Alfi
Profil
Zdravím poradí mi SEO profíci jak to dopadne, když součastně spustím několik webů každý na jinou tému a v doméně maj´stejné slovo? Nebude to na problém ze SEO hlediska? Jak by se na to díval Google? Nebude se to nějak "bít" navzájem?

Pŕíklad:

www webofil sk = na tému spotřební elektronika, recenze, eshopy
www webofil cz = literární server, povídky, novely
www webofil com = internetový obchod auto moto

Je to jenom ukážka, a o domény webofil nemám zájem takže jsou volně k mání :-) ale skutečně připravuji něco podobného.
Marek Prokop
Profil
Žádný problém mne nenapadá.
Petr ZZZ
Profil
Marek Prokop:
Žádný problém mne nenapadá.

Jen taková blbost – co kdyby také "webofil" mělo být klíčové slovo?
Marek Prokop
Profil
Petře, co znamená "klíčové slovo"? Každé slovo může být klíčové. Rozdíl není ve slovech ale v záměrech a interpretaci.

Ale podívejte se na to realisticky. Každý den vyhledavač pravděpodobně objeví několik tisíc až desítek tisíc domén. To, že se v několika z nich objeví stejné slovo, musí být naprosto normální.
Alfi
Profil
Marek Prokop:

Děkuji mockrát za odpovědi.
Petr ZZZ
Profil
Marku, díky, to je vlastně pravda, penalizace kvůli duplicitě by ohrožovala smysl existence různých doménových koncovek, a to asi nepřichází v úvahu. Ale jak je to s matením uživatele podobně znějícími doménami, případně s tříštěním výsledků na KW webofil na různé domény? Dalo by se říct, že bude záležet na tom, jak úspěšné budou ty weby vůči zbytku světa a pokud jde o KW v doméně, nakolik bude doména jedinečná? Kdyby to bylo třeba frtokluf.cz, frtokluf.sk a frtokluf.com, tak asi není co řešit, nebude ale jiná situace, kdyby se jednalo o víceslovné domény s "provařenými" částmi? (velky-hotel.cz, …sk, …com?) Kdyby byly na různých doménách různé jazyky, ale Alfi chce na málo rozdílné domény dát různá témata – nějak si to neumím představit.
Tomáš Meisner
Profil
Petr ZZZ:
Dle mého názoru Marek zcela korektně odpověděl na to, že "bít se to nebude". Otázka internetové strategie Alfiho businessu je již věc druhá a bez bližších informací se o tom dá říct málo (ikdyž tu jsou indicie, že to asi nebude uplně ideální).
Alfi
Profil
Petr ZZZ:

= jedná se o jednoslovní domenu, jediné slovo v názvu domeny nebude "klíčovým slovem" pro optimalizaci stránek.

Tomáš Meisner:

= proč by to nebylo "uplně ideální"? Každý web bude určen pro úplně jinou skupinu návštěvníků.

.......

/slovo použité v domeně nepochází že žádneho jazyka, je to slovní hračka bez lingvistického významu/
Tomáš Meisner
Profil
Alfi:
Tomáš Meisner:
>
= proč by to nebylo "uplně ideální"? Každý web bude určen pro úplně jinou skupinu návštěvníků.

Protože třeba na doméně s koncovkou SK bych očekával třeba slovenskou pobočku - přinejmenším bych očekával web ve slovenštině.
Alfi
Profil
Tomáš Meisner:

:-) web s koncovkou SK pochopitelně budu psát slovensky, rovněž web s koncovkou CZ udělám česky = omlouvám se že jsem tenhle detail nespomenul, považoval jsem to za absolutní samozřejmost. Dík všem za diskusi.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0