Autor Zpráva
danhill
Profil
Dobrý den.

Jsem začátečník,tvořím stránky amatérsky,osobní prezentace známým a kamarádům a tak a rozhodně se nepovažuji za žádného webmastera(už jen proto,že využívám pouze estranky a případně joomlu na jiných serverech,ale tím moje umění prozatím končí),ale jedné paní se mé stránky,které už jsem vytvořil líbily a chtěla by něco vytvořit pro své podníkání v oblasti cestovního ruchu …
Člověk se pořád učí a tahle nabídka,ikdyž je to zatím opravdu čistě neprofesionální záležitost bez finančních nároků,mne trošku posunuje do jiné váhové kategorie …
S tím jak přemýšlím a hledám nejrůnější informace o tvorbě takového komerčního webu jsem narazil na problém s googlem,nebo i vlastně s ostatními vyhledávači,který si nemůžu dost dobře vysvětlit aniž by mi s tím nějaký větší odborník pomohl (nicméně jak říkám,jedná se o cestovní ruch ve smyslu kdy cizinci jedou do čr - tedy jde hlavně o google, seznam atd.mne v tuto chvíli moc nezajímá)
… Neznám mapu a terminologii,takže Vás zkušené žádám o schovývavost a trpělivost … Učím se rychle a budu vám nesmírně vděčný za každou informaci …
Tedy k věci :
Pokud by to v budoucnu bylo potřeba a taky pro rozšíření vlastních vědomostí chci vědět…
1. Jakým způsobem se kromě přirozeného page ranku dá docílit umístění mezi prvními odkazy po vyhledání klíčového slova uživatelem?
(vím,že to jde - jeden známý někam posílal 10tis. korun a od té doby,kdokoli zadá na googlu vyhledat slovo automechanik,vyjede on mezi prvními pěti nalezenými - pod placenou reklamou)
2.Google funguje jako celek,nebo jen pro jednotlivé regiony zvláště? Chci říct,pokud splníme bod 1 jestli když slovo automechanik zadá někdo např. v německu,bude výsledek vyhledávání stejný?Nebo jakým placeným způsobem zajistím,aby moje stránka byla na prvních místech v předem určených zemích ???
3.Je to legální ???
4.Jak se taková služba jmenuje?Kdo ji u nás zajišťuje,respektive na koho se mohu obrátit aby mi případně tu mou stránku takhle uměle vyzvednul za finanční obnos?
5.další dotazy se budou odvíjet od těch prvních čtyř :)

Děkuji a přeji hezký den.
Kalda
Profil
1) Vzhledem k tomu, že píšete, že jste začátečník, tak si dovolím upozornit, že PageRank je pouze jedním z mnoha kritérií, které se používá při řazení výsledků přirozeného vyhledávání.
K dotazu - docílíte tak placenou reklamou za kliknutí, tzv. PPC. Pro Google je to AdWords, pro Seznam je to Sklik.
2) Výsledky Googlu se liší dle řady kritérií - ovlivňuje jej lokalita, jazyková verze Googlu i případné personalizované hledání. Prakticky dva lidé nemusí vidět stejné výsledky.
3) Ano, jsou to placené služby přímo vyhledávačů, je to legální.
4) Název viz. odpověď 1). Jinak diskuse o tom koho vzít apod. - je tomu zde věnována extra sekce tohoto fóra: SEM, AdWords, webová reklama
danhill
Profil
Super .. moc děkuji ... přesně takový pomocný prst jsem potřeboval podat,ať můžu někde začít ... Jdu si projít tu diskuzi a odkazy a kdyby něco,zase se zeptám ...

Ohledně těch různých zemí mě jde o to,jestli to všechno vyřídím přes google.cz,popř. com ..
Protože se tím proklikám maximálně v češtině,angličtině a možná s trochou úsilí v němčině,ale pokud paní vozí do Prahy Francouze,tak to nevím jak to jako dostanu na francouzký google,tak aby ten frantík prostě napsal ve svém vyhledávači a ve svém jazyce např. dovolená Praha a jemu mezi prvními vyjela ta moje stránka.Nebo tohle už zajistí google sám jen když mu dodám klíčové slova v daném jazyce?
Indián
Profil *
Aby Francouzovi vyjela stránka na francouzské slovní spojení ve francouzském Googlu, tak stránka bude muset být ve francoužštině a nejlépe prolinkována s tématicky příbuznými francouzskými weby.
danhill
Profil
Ano,samozřejmě,výsledné stránky budou ve vícejazyčné podobě se směrováním na více domén ... .cz,.com,.de ....
O texty a překlady se starat nemusím,budu pouze mechanicky kopírovat již vytvořené texty do jednotné šablony stránky,nic více ...
Tedy uživatel si prostě klikne na svůj jazyk v menu ať už příjde odkudkoli...
Mě zajíma jak technicky udělám to,aby když čech zadá např. prázdniny,němec zadá Ferien,Francouz vacances , španěl vacaciones ,atd. ... do svého vyhledávacího řádku v googlu,vždy mu mezi prvními vyskočí ta moje stránka v patřičném jazyce ... ???
A ptám se,zda tohle zařídí google za mne,když mu zaplatím a nebo pro to musím,nebo můžu něco udělat sám a kdyžtak co?
danhill
Profil
Mimochodem co znamená prolinkování? ...
Kalda
Profil
Ovládací rozhraní AdWords je lokalizované - je jak v češtině, tak i v dalších jazycích. Ale pro to, abyste zadal kampaň třeba ve francouzštině lze použít české rozhraní.
Kampaně lze omezit jak jazykem, tak lokalitou, takže v tom není problém - můžete nastavit klidně "jazyk - francouzština", ale pokud se Vám tam z nějakého důvodu nehodí francouzská část Kanady, klidně můžete dát omezení jen na "Francie".
Samozřejmě, jak psal Indián - je vhodné pak na francouzský text odkázat uživatele na francouzskou jazykovou mutaci webu, aby tomu uživatel rozuměl.
Indián
Profil *
Mě zajíma jak technicky udělám to,aby když čech zadá ... vždy mu mezi prvními vyskočí ta moje stránka v patřičném jazyce
Pokud se jedná o velmi konkurenční obor (jako ubytování a cestování), tak by to samé chtělo vědět asi dalších deset tisíc, ale všichni být první nemohou. Správně by se mělo začít vytyčením cílů webu, analýzou klíčových slov a napsáním vhodných textů - pokud už texty máte, tak jste začal ve špatném pořadí.

A ptám se,zda tohle zařídí google za mne,když mu zaplatím a nebo pro to musím,nebo můžu něco udělat sám a kdyžtak co?
Když nabídnete dostatečně vysokou provizi a chytře napsaný inzerát upoutá ty pravé potencionální zákazníky, tak to placená reklama jako Google Adwords nebo Sklik vyřeší částečně za Vás.

Prolinkováním bylo myšleno, že na web povedou odkazy z jiných francouzských stránek.
danhill
Profil
Ok,takže to znamená,že jakmile budu mít stránky hotovy,budu mít seznam klíčových slov a budu vědět do jakých zemí chci stránky registrovat (což budu mít vlastně dané hotovými stránkami a jejich jazykovými mutacemi) ... v tu chvíli se obrátím na službu google adwords,zeregistruji se,přihlásím a pomocí nějakých formulářů se proklikám k ceně služby,kterou zaplatím a google pak na základě udajů z formulářů zajistí požadované služby,které jsem si zvolil při vyplňování ? takhle to funguje?

Když jsem se zatím letmo koukal na ty stránky adwords,trošku mě mate to,že tam stále hovoří o reklamě ... ono mě nejde o reklamu já chci jen slušné místo mezi konkurencí .... Pražských firem,které vozí francouze do Prahy a stará se o ně tady zase tolik není... rozhodně ne 10000 ... takže já chci oslovit jen takového cizince,který má zájem přijet do prahy na dovolenou a tedy bude na internetu vyhledávat takvouto průvodcovskou službu ... nechci tedy vynikat mezi všemi cestovními kancelářemi světa,ale jestliže by bylo v Praze např. 100 takových firem,které nabízí stejné služby jako moje "klientka" pak chci aby ty její stránky byly třeba v první desítce a né až na konci vyhledaného seznamu ... Nic více v prní chvíli potřebovat nebudu ... reklamní bannery a upoutávky,odkazy z jiných webů,to se bude třeba řešit až posléze,jakmile bude perfektně fungovat vyhledávání googlem ...

Ještě k té službě adwords - když jim dám klíčová slova,tyto slova musí být obsaženy textech stránek?
Je počet klíčových slov nějak limitován a dají se tato klíčová slova případně později změnit nebo doplnit?
Kalda
Profil
Ad první odstavec - ano

Ad druhý odstavec - a když si zaplatíte, tak to je ale "reklama". Navíc Vy se nedostanete do přímo do vyhledávání" - napište si např. v Googlu PPC a uvidíte zde nad tímto slovem a vpravo od výsledků části "Sponzorované odkazy". To je to, o čem se tu bavíme.

Ad třetí odstavec - ne, klíčová slova v textu být nemusí, ale je záhodno, abyste je dostal na něco, s tím tematicky souvisí. Limity nejsou, resp. jsou, ale zřejmě na ně nenarazíte...

Jinak bych Vám doporučoval - zkuste trochu zagooglovat a počíst, např. Google ma na svém webu opravdu hezké tutoriály. A pokud se Vám nechce číst, tak bych Vám doporučil investovat něco málo do školení PPC reklamy pro začátečníky např.: http://www.h1.cz/skoleni-ppc-zacatecnici , http://www.dobryweb.cz/skoleni-ppc-reklamy-1/
danhill
Profil
Prosím nemazejte mi tady ty informace ... nevím po jak dlouhé se to dělá,ale všiml jsem si,že neaktivní diskuze se tady promazávají a mě asi bude chvilku trvat než všechno pochopmí,vstřebám a nastuduju a nejspíše si sem občas příjdu pro radu,nebo již napsaný odkaz či informaci,ale můžou tam být delší prodlevy ...

zatím moc děkuji za základní,pro mne velmi cenné vysvětlení a informace ... musím to postupně zpracovat :D
Petr ZZZ
Profil
danhill:
Řekl bych, že tím, co chceš vědět, se zabývá obor zvaný SEO. Doporučuji přečíst:

http://www.jakpsatweb.cz/seo/smysl-seo.html
http://www.jakpsatweb.cz/seo/seo.html
http://www.blabolnik.cz/tajemstvi-seo-odhaleno
http://www.blabolnik.cz/optimalni-optimalizace-optimistickeho-seo-optimalizatora
http://www.blabolnik.cz/drive-ci-pozdeji-aneb-par-praktickych-rad-pro-kvalitni-seo
http://www.blabolnik.cz/clanky/jak-se-doopravdy-dela-seo
http://www.blabolnik.cz/zemrelo-seo-v-roce-1997-odpovida-marek-prokop
http://www.prokopsw.cz/cs/skoleni-seo

Některé z uvedených odkazů jsou plné nadsázky a ironie, jiné jsou spíš k věci. Které jak zařadit, na to už snad přijdeš sám. Poučné jsou všechny. ;-)

Prosím nemazejte mi tady ty informace …

Mažou se zde příspěvky OT nebo které jinak porušují pravidla a nějakou dobu je najdeš v sekci U ledu. Přečti si pravidla diskuse, tam se takovéto věci dozvíš.
Plaváček
Profil
Petr ZZZ:

Nejsem si jist, zda je vhodné posílat začátečníka na mé kousavé SEO bláboly, které jsou určeny spíše poučenější a znalejší skupině čtenářů (tedy kromě rozhovoru s Markem Prokopem, ten mohu zakladateli vlákna doporučit).
danhill
Profil
Děkuji :) ... sakra,to je asi větší věda,než jsem si myslel ... no nic,ale pokud chci udělat ten krok do vyšší třídy tak nezbyde,než to prostě nastudovat :)
Petr ZZZ
Profil
Plaváček:
Já myslím, že danhillovi pomalu začíná svítat, do čeho se pouští, a že si to už nějak přebere. :)

danhill:
to je asi větší věda, než jsem si myslel …
To jsem chtěl jaksi naznačit. Rozhodně ti nedoporučuji slibovat klientovi něco, co neovládáš, a měl bys počítat s tím, že právě podnikání v cestovním ruchu je vysoce konkurenční obor. Na dosažení dobrých pozic v přirozených (neplacených) výsledcích vyhledávání by zde bylo třeba vynaložit tak obrovské úsilí, že i zkušený odborník na SEO podobnou zakázku může odmítnout, pokud odhadne, že námaha by byla nepřiměřená realistickým výsledkům. Jen pro ilustraci, jako příklad: Asi nebude problém udělat SEO na kombinaci klíčových slov ubytování Vřeskovice. Na ubytování Praha je konkurence desetitisícinásobně vyšší. Dám ti tip do praxe: Popřemýšlej, na jaká klíčová slova bys chtěl být nalezitelný, a zadej to do vyhledávače. Podle počtu výsledků odhadneš, jakou máš šanci.
danhill
Profil
JJ,tomu rozumím,že to není sranda a taky jsem nikomu nic takového nesliboval ... Ta paní,co by ty stránky případně chtěla ani neví,že něco takového existuje --- To že se snažím zjistit na jakých principech to pracuje a případně tyhle vědomosti v budoucnu využít ať už pro ní nebo kohokoli jiného nebo dokonce i zhodnotit je čistě moje momentální dobrovolná iniciativa a zajímám se o to proto,že mě to baví a zajímá ... Je to takový můj koníček na dlouhé zimní večery (myslím,pořád lepší než hledět na Ordinaci v růžové zahradě) ... Samozřejmě se nebráním vzestupu v tom smyslu,že se mi koníček stane prací,ale tak to je ještě hudba daleké budoucnosti a ani na to nemyslím,v tuto chvíli to rozhodně není podstatné a ani reálné ...
Každý musí nějak začít,je jedno kdy a jak,ale tak nějak se prostě začít musí ... Já si zvolil tuhle cestu,požádal jsem vás,lidi,kterí se v tom pohybují již delší dobu aby mi tyhle záležitosti trošku přiblížili a jsem za to moc rád,že se tak i děje ...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0