Autor Zpráva
kukko
Profil *
Řekněte -- co má být dříve, aby to pochopili roboti a/nebo slepci:
logo, obsah, menu, sekundární menu?
Timy
Profil
to vlastně nikdo neví. Já bych to řešil takhle -

nadpis
skrytý odkaz na menu
obsah
menu/sekundární menu -- to už je docela jedno
logo
Meldo
Profil
Ja to píšem takto:(weby mám pomerne vysoko v google)

Logo
menu
obsah
pravý stlpec - ak tam je
lavy stlpec - ak tam je
paticka
Marty
Profil
Moje troška do mlýna:

1) logo s nadpisem
2) odkaz pro přeskočení na navigaci
3) obsah
4) odkaz pro skok na začátek stránky
5) menu
6) patička
7) odkaz pro skok na začátek stránky
Yuhů
Profil
Já to dělám takhle:

1) text stránky
2) kontextová navigace (zpravidla pravý sloupec)
3) menu (zpravidla horní, napozicované)

Musím ovšem zdůraznit, že to tak neoptimalizuju ani pro roboty, ani pro slepce (jak praví původní dotaz), ale čistě a sprostě pro lidi s pomalým připojením. Těch je totiž řádově víc než slepců a jsou důležitější než roboti.

Nesnáším totiž čekání na obsah stránky, když už se načetlo menu. Říkám si: "Tak co, webdesignére? 20 kB balastu v menu přeneseno a pořád nic nevidím! Už jsem si dávno mohl číst!"
Ivorius
Profil
Souhlasím s Yuhůů. Nejprve vždycky zobrazit to, co chceš aby bylo nejdříve vidět. Ať již pro vyhledávače nebo lidi s pomalým připojením.
Pachollini
Profil
A taky pro Palmisty a podobné exoty: když jdu na nějakou stránku, obvykle tam jdu kvůli obsahu a když si ho přečtu, možná budu chtít číst dál -> potřebuju menu. Pokud je to obráceně, znamená to spostu kliků a rolování navíc, což na stroji, který obvykle stránku pomaleji vykresluje než stahuje, není zanedbatelné.
SuE
Profil
yuhů: troška polemiky :-)
pokud se nejedná o weblog, kde je úplně nejdůležitější obsah první stránky, tak u statického webu mám radši menu napřed, protže kdo má furt číst ten stejný text na úvodní straně ..
Yuhů
Profil
SuE, asi jsem tě nepochopil :-)
To je přece právě ten důvod, proč dávat na začátek obsah -- aby lidi furt nemuseli číst to samé (ať už menu, nebo uvítání).
Maestorm
Profil *
Chtěl bych se zeptat na nějaké (nejlépe česky)psané stránky o tvorbě webů podle tzv. standartů w3c děkuji předem můj mail je n.mr4@seznam.cz
Marty
Profil
2 Maestorm: nejlepší bude, když si přečteš přímo normy a specifikace na www.w3.org . Ono se to od toho odvozuje.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0