Autor Zpráva
Kcko
Profil
Dobrý večer,

dřívě jsem nedělal, nyní dělám pro každý web sitemap.xml, který poté nastavím v google webmaster tools, aby byl obsah webu lépe zaindexovaný. Nyní se zaobírám otázkou, co vše do něj dát. Opravdu každý odkaz na webu?

Jde mi totiž o to, že můj sportovní web, jehož databáze obsahuje po 1 roce užívání 20 tisíc záznamů a neustále roste, zatím sitemap.xml nemá a já přemýšlím jestli tam skutečně všechny tyto zápasy umístit. Jsou nějaké limity pro roboty? Takový to soubor po vygenerování může mít nějakých X až X desítek mega (nebo za nějaký čas) a to se mi už nezdá smysluplné a nevím jak se na to tedy robot bude tvářit.

Díky za diskusi.
Marek Prokop
Profil
Jeden soubor může obsahovat až 50 000 URL a může být veliký až 10 MB. Souborů ale můžete mít víc.

http://sitemaps.org/faq.php#faq_sitemap_size
Kcko
Profil
Marek Prokop:
Díky, taky jsem mohl víc hledat a méně otravovat.
Kajman_
Profil *
Pokud je ten soubor zagzipovaný, tak ten limit na 10MB platí pro rozbalený soubor.

Jinak tahle diskuze má dnes v sitemap asi 124 000 adres, ale zaindexovaných googlem je jen 67 000 (i když tolik smysluplných vláken tu stejně asi není :). Operátor site hlásí kolem 36 000 stránek a před rokem, kdy ještě sitemap nebyla, hlásil kolem 126 000. Takže těžko říct, jestli je po nasazení "obsah webu lépe zaindexovaný".
Kcko
Profil
Kajman:
Aha, to je taky zájímavé info, tak ted mám brouka v hlavě ;]
Marek Prokop
Profil
Kajman:
těžko říct, jestli je po nasazení "obsah webu lépe zaindexovaný".

Google poslední rok až dva dost zpřísňoval různé filtry, takže nižší míra zaindexovanosti je dnes normální. Sitemapa na míru zaindexování asi žádný vliv nemá (nebo jsem ho nikdy nepozoroval), může ale pomoci s rychlejší (re)indexací důležitých stránek, pokud v ní dobře pracujete s prioritami.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0