Autor Zpráva
Peter123
Profil *
Dobrý deň,
zaujímalo by ma, aký je vplyv výkonu a stability serveru na pozíciu vo vyhľadávačoch (Seznam, Goolge)? Ja možné, že občasné výpadky môžu vážne narušiť úspešnosť webovej stránky?
Petr ZZZ
Profil
Jak často vídáš na první stránce vyhledávání stránky, které nefungují? Já skoro nikdy. Podle toho soudím, že stránky, které mívají časté výpadky, budou zřejmě řazeny hůře. Určitě je lepší mít stránky na spolehlivém hostingu, nevím ale, zda nějaká konkrétní čísla k tomu dokáže říct někdo jiný než zaměstnanci vyhledávačů (předpokládám vázaní mlčením).
Webotikon
Profil
Stránky, ktoré majú časté výpadky lezú na nervy hlavne ich návštevníkom, ktorí si radšej nájdu lepšiu alternatívu... Nie je možné tým výpadkom predísť?
Peter123
Profil *
[#2][#3] Dáva to zmysel, len som si chcel svoje tvrdenie potvrdiť. Zrovna sa trápim s jedným hostingom, kde to často vypadáva, a odkedy sme naň prešli, tak návštevnosť klesla takmer o polovicu. Nie som si ale istý či sa tam nepridal i ten fakt, že seznam spustil v lete novú verziu vyhľadávania a ďalej vplyv konkurencie. Ale ak máme tento problém vyriešiť, asi začneme tým, kde problémy začali - hostingom.
Petr ZZZ
Profil
K té spolehlivosti hostingů – bývají vidět reklamy "dostupnost 99,9%", ale nejsem si jistý, zda takový údaj nevypadá líp než jaký ve skutečnosti je. Výpadek jedné desetiny procenta odpovídá výpadku deseti minut týdně (a tři čtvrtě hodiny za měsíc). Nevím, zda se to nepodepíše na výsledcích, když se zrovna při výpadku pokusí stránku navštívit robot vyhledávače.
Cody
Profil
Peter123: Pokud mají servery časté výpadky roboti je vyřazují z indexu.
ninja
Profil
Minimálně Google zohledňuje nejen dostupnost serveru, ale i rychlost jeho reakce, respektive načtení stránky.
xmark
Profil
ninja:
Mohl bys upřesnit "rychlost"? Já jsem slyšel jen o jakémsi timeoutu, do kterého když se nevejdeš, tak jdeš rapidně z pozic dolů. Opravdu to není "stihl to"/"nestihl to"?
Marek Prokop
Profil
[#8] Google se nyní opravdu (resp. to tvrdí) snaží odhadnout rychlost načtení celé stránky vč. vložených souborů a zohlednit to při řazení výsledků hledání.
ninja
Profil
xmark: Nejedná se o timeout, to je to stejné jako výpadek serveru.

Jde skutečně o rychlost načtení stránky, včetně jednotlivých elementů jako js skripty, obrázky, atd. Co vše a jak přesně Google načítá není jisté, každopádně ve Webmaster Tools je vám schopen jím naměřené hodnoty zobrazit včetně historického vývoje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0