Autor Zpráva
Pavel_x
Profil *
Zdravím chtěl bych se zeptat.
Na jednom webu, mám již dlouho page rank 0. Pozice na klíčová slova jsou slušná...ale někdy se těžko vysvětluje proč pagerank 0, když v tom někdo vidí jediné měřitelné výsledky...

Vím, že to je častý dotaz ale lze nějak zjisti proč page rank 0? čekal bych aspoň 2-3/10.

díky.
Railbot
Profil
Jak dlouho je již dlouho?
Pavel_x
Profil *
Dlouho je 5 měsíců? škoda, že Google nemá v toolsech něco, jako proč máte 0....
Petr ZZZ
Profil
Pavel_x:
Jestli jsou klíčová slova málo konkurenční, můžou být pozice slušné i při nízkém ranku. Myslím jsem někde četl, že pagerank je logaritmická funkce - potom zaokrouhlená nula nemusí mnoho vypovídat. Já mám slušné pozice na spoustu dotazů na spoustě stránek a kromě úvodní stránky webu mám skoro všude PR 0.
Marek Prokop
Profil
[#3] Toolbarový PageRank (GTPR) se aktualizuje jen několikrát do roka. Pokud stránka vznikne měsíc či dva před aktualizací a nezíská hned slušné zpětné odkazy, pak může ukazovat nulu ještě po pěti měsících. Skutečný PageRank už ale asi bude větší.

[#4] Ano, stupnice GTPR je logaritmická. Mezi nulou a trojkou je vcelku zanedbatelný rozdíl.
Pavel_x
Profil *
díky za info.

budu se snažit o další linky. slova jsou to celkem dost konkurenční...jelikož v daném segmentu jsou desítky větších konkurenčních firem a všichni cílej na obdobná slova...

Chtěl bych se zeptat. Vyplatí se budování zpětných odkazů s weby v jiném segmentu? přijde mi, že minimálně seznam na to hodně slyší...a některý weby odkazují na desítky jiných webu(v oboru i mimo) a oni samo na ně....mě už to zavání penalizací hodným chováním?
Pavel_x
Profil *
ještě bych měl dotaz. Na webu jsem měl struktůru linku. domena.cz/kategorie/podkategorie....ale p5ijde mi , že většina webu používá plošší strukturu. většinou domena.cz/konkretni_konecna_stranka?

můj způsob mi dávat větší logiku. nicméně jde asi spíše o co nejvyšší procentuální zastoupení klíčových slov v linku?

Uvažuji o změně na tuto strukůru webu. Přesměrováním ze staré strktury na novou v rámci webu...je i zde riziko větších propadů na seznamu, googlu?
díky.
ninja
Profil
Pavel_x: Odkazy z webů z jiného segmentu se budovat vyplatí, ale o dost méně než z tématicky podobných stránek.

Strukturu webu z vámi uvedeného důvodu rozhodně nepředělávejte.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0