Autor Zpráva
Pekhart
Profil *
Dobrý den,

1) Člověk, kterému jsem udělal web registroval web do všech možných katalogů. Jak se dají prosím zpětně dohledat? Nástroje typu siteexplorer (zpětných odkazů) nalezly zlomek:
http://siteexplorer.search.yahoo.com/
www.seomoz.org/linkscape

2) Teď k PROBLÉMU:
Web zaregistroval na www.firmy-cz.cz/

Ten samý obsah (odkazy firem) jsou na cca 17 stejných stránkách jen pod jinou doménou

www.remesla-firmy.cz/
www.seznam-firem.com/
www.seznam-firem.com/
www.firecat.cz/
...atd.

Pokud to je opravdu Link farma, co mám prosím vás dělat? Nikdy jsem podobný problém neřešil. Určitě smazat odkaz, ale je potřeba kontaktovat také vyhledávače (Seznam, Google, ...)?

Dále např. v profilu náhodně vybrané stránky www.firmy-cz.cz/cops-financial-systems-s-r-o-co463303/ je údajná návštěvnost cca 6 500 lidí. Ze statistik na našem webu nepřišel jediný návštěvník. To je podvod první třídy...
Marek Prokop
Profil
Pokud sami na link farmy neodkazujete, neměli byste mít problém. Že je firmy-cz.cz podvod, je snad jasné už z názvu domény, ne?
Pekhart
Profil *
Tak doména firmy.cz není volná a na pojmenování firmy-cz.cz bych neviděl nic špatného, kdyby se jednalo o poctivý katalog jako na Seznamu, ne? Snad jen se jedná částečně o kopírování domény. Ale to je podle mě stejné jako když např. oficiální stránky Karla Gotta jsou na doméně karelgott.cz a neoficiální na karel-gott.cz. Domény jsem si vymyslel.
Marek Prokop
Profil
V tomto případě se jedná o jasné parazitování na cizí značce a nekalou konkurenci. Navíc jsem na tom webu nikde nenašel provozovatele, což je opět typické pro podvodníky.
Pekhart
Profil *
S tím souhlasím a toho, že tam chybí kontakt jsem si před chvílí také všiml. Mohu jako tvůrce nového webu nějak zasáhnout, vůbec nevím co s tím? Ten odkaz tam samozřejmě nechci a vypadá to, že to nelze zrušit. Proto jsem v první otázce také ptal jak dohledat zpětné odkazy. Ten člověk, co bezhlavě registroval web všude kam to šlo, tak se domnívám, že to bude mít spíše negativní účinky ve výsledcích vyhledávání. A i jak píšeš Marku - Pokud sami na link farmy neodkazujete, neměli byste mít problém - to znamená asi, že je tam určité riziko. Nebo lze o tom spekulovat, jak to posuzují vyhledávače. Omlouvám se za laickou terminologii.
Plaváček
Profil
Pekhart:

Viz http://www.lupa.cz/zpravicky/seznam-zazaluje-provozovatele-firmy-cz-cz/ (čili, ten člověk tam nemusel nic registrovat, panáček provozující oněch 17 katalogů zřejmě neoprávněně "vytěžil" databázi Seznamu).
Pekhart
Profil *
Díky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0