Autor Zpráva
lukas7
Profil
Chci se zeptat zda existuje možnost na vyhledávači seznam.cz zjistit počet zpětných odkazů obdobně jako to zle např. u vyhledávače Google či Yahoo pomocí operátoru link:.

Děkuji za vaše rady.
janbarasek
Profil
lukas7:
Tohle bohužel nejde, jak Yuhů psal zde: www.jakpsatweb.cz/seo/kdo-odkazuje.html#link

Cituji Dušana Janovského:
Na Seznamu operátor link: nefunguje, protože jsem to nechtěl. V době, kdy jsem měl možnost ovlivňovat rozhodování o tom, co se bude programovat, jsem to vyhodnotil jako výkonově náročnou a potenciálně konfliktní věc. Lidi by si na to stejně akorát stěžovali, že to blbě hledá. Tak jsem rád, že se místo toho programují jiné, důležitější věci. Link nám funguje interně a mají k němu přístup pouze administrátoři. Časem se to určitě nějak vyřeší.
lukas7
Profil
Ano, to jsem četl. Ta situace byla už ale dávno. Na konci odstavce uvádí "Časem se to určitě nějak vyřeší.". Z toho důvodu se zde ptám, jelikož už jsem narazil na několik služem, kderé zjištují zpětné odkazy které indexuje vyhledávač seznam (nevycházejí z link:). Proto se domnívám, že již tato možnost existuje, když tyto služby tyto odkazy ze seznamu uvádějí, je možné že je to pod neznýmým operátorem.

Byl by jsem rád, pokud by odpověděl přímo Yuhů :)
Marek Prokop
Profil
Proč ten operátor potřebujete? Zpětné odkazy jde zjišťovat i jinými způsoby.
lukas7
Profil
To ano, lze to pomocí zahraničních vyhledávačů, či pomocí Majestic seo a Seomoz. Jsou to sice zahraniční služby, ale i český internet velice dobře indexují. Když jsem si všimnul, že některé české služby nabízejí zobrazení počet odkazů už i u Seznamu, tak bych rád taky znal způsob jak toho lze dosáhnout, a získat počet, nebo dokonce i výpis odkazů u českého vyhledávače Seznam.

Jak je výše uvedeno v odstavci Dušana, tak operátor existuje, jen dříve nebyl veřejně dostupný, kvůli náročnosti. Dnes zajisté pokročili, a disponují silným HW. Bylo by fajn, pokud by byl operátor již veřejně přístupný, a čeští uživatelé mohli získat počet odkazů, jaký mají na hlavním českém vyhledávači :)
Marek Prokop
Profil
Bylo by fajn, pokud by byl operátor již veřejně přístupný, a čeští uživatelé mohli získat počet odkazů, jaký mají na hlavním českém vyhledávači

Zpětné odkazy ale přeci objektivně existují vně vyhledavače. Nelze je rozlišovat na zpětné odkazy v Seznamu, Googlu atd. Možná Vám správně nerozumím, ale mně příkaz link v Seznamu rozhodně neschází a i kdyby tam byl, stejně bych ho nejspíš nepoužíval.
Keeehi
Profil
Marek Prokop:
Počet zpětných odkazů celkově je daný, avšak vyhledávač nemusí mít všechny nalezené. Proto se liší počet najitých zpětných odkazů u googlu a u seznamu a o to lukas7ovi jde. Dejme tomu má 20 zpětných odkazů, google jich zná 18 a chce vědět, kolik jich zná seznam.
Marek Prokop
Profil
[#7] Tuhle úvahu chápu, ale nemyslím si, že by byla správná. Obecně u vyhledavačů, které příkaz link umějí, nejde najít praktické použitelné souvislosti mezi výstupem příkazu link a tím, které odkazy a jak započítávají v algoritmu řazení základních výsledků hledání. Naproti tomu lze už teď částečně ověřit, které odkazující stránky má Seznam zaindexované.

Zrovna na Googlu je to dobře vidět. Příkazem link vrátí například oněch 18 odkazů, které zmiňujete, ve Webmaster Tools Vám jich ale ukáže 400, reálně má zaindexováno minimálně 500 odkazujících stránek, ale jen třeba 300 z těch odkazů nejsou nofollow. Díky příkazu link tedy zjistíte čtyři různá čísla místo tří, ale prakticky je Vám to čtvrté číslo k ničemu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0