Autor Zpráva
msigmund
Profil
Dobrý den,
uvažuji, že na serveru zakážu file_get_contents, protože mi soustavně někdo tahá data.
Bude mít nějaký vliv zakázání file_get_contents na roboty od vyhledávačů?

Děkuji.
Kcko
Profil
msigmund:
Tak použije
CURL 
:)
ninja
Profil
msigmund: Chcete zakázat PHP funkci file_get_contents na svém serveru, takže ji nebudete moc využívat, nebo chcete zamezit dotazům na váš server z vnějšího světa? Jak poznáte, že dotaz je vytvořen pomocí file_get_contents a ne jinak?
__construct
Profil
msigmund:
Tak ako píše ninja - neexistuje nijaký spoľahlivý spôsob ako zakázať použitiu funkice file_get_contents() na cudzom servery. Môžeš kontrolovať HTTP_REFERER (či cez .htaccess alebo v PHP skripte), ale ten sa zase dá zmanipulovať použítím cURL ako Ti už písal Kcko. Jediné čo môžeš urobiť je pozrieť sa do logov a kontrolovať z ktorej IP adresy sa sťahuje neprimerané množstvo dát a „zabanovať“ ju.
Ako tak pozerám sme celkom OT…
msigmund
Profil
Tak to je ready.

Totálně jsem ztratil chuť něco dělat.
Rok se člověk snaží něco vybudovat a pak přijde jedna pijavice a má obsah pro web do pěti minut hotový!

Díky všem za reakci.
shaggy
Profil
msigmund:
pak přijde jedna pijavice a má obsah pro web do pěti minut hotový!
Tak robíš asi niekde chybu. Urobil som už veľa webov a vždy sa dá nejako ochrániť (buď mu znepríjemniť získavanie dát, alebo pohroziť trestným oznámením - ak ide o unikátny obsah).

Bude mít nějaký vliv zakázání file_get_contents na roboty od vyhledávačů?
Neviem, aký si zdatný programátor, ale dúfam, že si uvedomuješ, že toto je nastavenie, ktoré sa týka iba servera a nemá vplyv na návštevníka (či už je to robot, agregátor, alebo nejaký skript). Ak by si to zakázal, tak uškodíš iba sebe, nikto iný by sa nedozvedel, že máš nejakú funkciu zakázanú.
ninja
Profil
msigmund: Spolehlivá technická obrana neexistuje. Je možné se bránit právní cestou (a to především občanskoprávní), nebo asi nejlepší řešení je upravit obsah a možnost jeho získání tak, aby jste na tom vydělal vy i 3. osoba.

Dnešní doba přeje nabízení vlastního obsahu pomocí API, widgetů, atd. veřejnosti. Samozřejmě to nelze vždy. Pak je nutná právní obrana a neustálá práce na technické ochranně.
shaggy
Profil
msigmund:
Veľmi by mohol odkaz na tvoj web + popis toho, čo od teba "kradnú" (alebo odkaz na parazitujúci web). Vtedy by sme ti vedeli poradiť, čo s tým môžeš robiť.
Marek Prokop
Profil
Otázka nedává smysl a nesouvisí se SEO. Zamykám.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0