Autor Zpráva
Bohuš
Profil *
Zdravím, prosím o odbornou seo radu, mám stránky (doprava) kde chci aby byly v dobrých pozicích na zahraničních vyhledávačích, je mi jasné že budu muset registrovat(resp. nechat zaregistrovat) stránky v zahraničních katalozích jde ale o doménu. Mám doménu př.
www.transport.eu
kde bude více jazykových verzí výchozí samozrejme čeština, ale dostane se stránka na dobré pozice když text není v jazyce který robot očekává tedy třeba v ge němčina? Nebo jde nějak nastavit aby při přístuzpu z určité země se měnil výchozí jazyk? Anebo je lépe udělat stejnou stránku v různých jazykových verzích na potřebných doménách treba .de .at. .ro apod. - snad jsem popsal problém srozumitelně, za případné odpovědi předem díky.

Moderátor Marek Prokop: Uvádíte-li doménu jen jako příklad, neodkazujte na ni
Marek Prokop
Profil
Jednotlivé jazykové mutace umístěte do složek (transport.eu/cs/, transport.eu/en/, transport.eu/de/ atd.) případně po vzoru Wikipedie do subdomén (cs.transport.eu, en.transport.eu, de.transport.eu atd.).

Registraci do všeobecných katalogů nepřeceňujte. V mnoha jazycích už žádné užitečné neexistují (ostatně v češtině také skoro ne). Někde možná najdete zajímavé oborové katalogy. V každém případě ale odkazujte vždy přímo na odpovídající jazykovou mutaci, ne na kořen domény.
Bohuš
Profil *
Dobrá mockrát díky, jinak pokud katalogy nejsou řešením poradíte prosím jakým jiným způsobem prezentovat stránky v zahraničí? Jediný schopný způsob mne napadá přes adwords?
ninja
Profil
Bohuš: Návštevníci stránek, včetně některých robotů vyhledávačů, posílají spolu s požadavkem preferovaný jazyk. Pak můžete jednoduše nabídnout požadovanou jazykovou mutaci webu v případě, že návštěvník přistoupí na www.example.eu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0