Autor Zpráva
vacjos
Profil *
Ahoj,
zpracovávám pro klienta stránky a má následující požadavky na statistiky návštěvnosti. Stránky běží na forpsi (nemám přístup k perl aj., které vyžaduje např. AWSTATS). K dispozici mám pouze PHP,MYSQL a ASP. Záznam logů a statistik si od forspi neplatí. Soubory logů mu generuji přes php script. Nevyžaduje online aktualizaci statistik, postačí mu ji zpracovat na vyžádání.
Chce zjišťovat následující údaje:
1. počet návštěv (měsíce,týdny,dny,celkem)
2. rozlišit návštevnost botů a lidí
3. lokalizaci ČR návštěvníka dle IP alespoň na úrovni krajů v ČR)
4. odkazující stránky
5. hledaná slova
6. výpis všech aktivit jednoho vybraného návštěvníka (dle IP)
7. návštevnost jednotlivých stránek + čas, jak dlouho na stránce vybraný návštěvník zůstal, případně kam přešel dál

Existuje nějaký free PHP/MYSQL script nebo software, který by to vše nebo alespoň část z toho uměl? Nebo jak se s tím nejlépe poprat? A co vůbec lze a co nelze z logů zjistit?

Děkuji
__construct
Profil
vacjos:
Google Analytics, alebo jeho alternatíva Piwik
ninja
Profil
Přidávám se k Google Analytics. Pokud chcete sledovat i vyhledávače, tak bych doporučil nějaký offline analyzátor logu webserveru (například Clicktracks), ale ten jak jsme pochopil nemáte (respektive jsi jej generujete sám).
vacjos
Profil *
Díky za info. Co bod 3 - identifikace dle krajů ČR? Dělají to oba z doporučených programů? Dělá to vůbec nějaký i jiný?
Marek Prokop
Profil
[#4] Google Analytics umí segmentovat na kraje a města. V ČR to ale moc přesně nefunguje (obecně, nikoli jen v Google Analytics).
vacjos
Profil *
Tak jsem si přeci jen vybral Piwik kvůli dostupnosti databáze. S pluginem umí i ty detekce měst. Nevíte náhodou, jak by se do něj daly načíst moje staré logy? Nevadilo by mi, že by z nich některé údaje se kterými pracuje již nevyčetl. Neexistuje pro něj nějaký skript, který by to do něj načetl? Rozluštit všechny vytvořené databáze piwikem není v mých silách, abych si to do nich naládoval sám.

Ještě jeden dotaz k piwiku. Všiml jsem si, že do databáze ukládá IP v nějaké šifře či jiném formátu. Lze ji nějak zpětně zjistit?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0