Autor Zpráva
hkm
Profil *
Google mi zaregistroval pouze jen jednu stránku z celého webu, čím to může být?

jedná se o www . hakam . net

díky za názory...
Marty
Profil
Google nezaregistruje hned všechny stránky webu, pokud je stránka nová, chvíli mu trvá, než je web zaindexován celý. Také záleží na kvalitě a množství odkazů, které ho na tvůj web přivedli.
hkm
Profil *
díky, budu čekat.. je pravda, že na nové adrese se vyskytuje od 3. září, ale měl jsem obavy, jestli náhodou nevadí prakticky stejný obsah na adrese

http://www.hakam.net/blog/
http://www.hakam.net/

- to bude asi špatně, předělám to...

dále pokud si vyberu jeden konkrétní spot, tak jeho text se opakuje i v seznamu všech spotů (nebo ve výpisu spotů určité rubriky).. doufám že to nevadí, ale ostatní blogy to mají stejně...
Marty
Profil
Vadit by to nemělo, ale být tebou, tak bych to přesměroval (pokud to jde) na jednu stránku. Zabráníš tím rozkladu PR na více stejných stránek.
Dalibor Farný
Profil
Google mi zaregistroval pouze jen jednu stránku z celého webu, čím to může být?

Google funguje tak, ze si nejdriv opatri odkaz na tve stranky (bud ho najde na cizich strankach nebo si ho necha vnutit pres svuj formular:) ), potom nejakou dobu ceka, nez prijde a zaindexuje cely obsah tveho webu. Ta doba kterou musis cekat nez si prijde pro zbytek stranek je ruzna, podle me zkusenosti tak kolem jednoho mesice. Pak jeste nejakou chvili trva nez se nove zaindexovane stranky objevi ve vysledcich vyhledavani, byva to kolem jednoho dne.

jestli náhodou nevadí prakticky stejný obsah

Jak uz ti radil kolega, radeji nech obsah jen na jedne domene, google by to jinak povazoval za duplicitu a body by sly dolu.

Dal jsem si take vsiml, ze nemas presmerovanou domenu bez www na s www. Takze si vyber jednu variantu a pres .htaccess nebo php nech presmerovavat http://hakam.net/ na http://www.hakam.net/ nebo obracene. Je to povazovano take za duplicitu.
Bender
Profil
Podle mně se jedná jednoznačně o duplicitu, která nestojí googlu za to indexovat. Takže jak říká Dalibor Farný, udělat přesměrování na stránku s www (nebo bez) a toho se držet a hlavně odstranit tu druhou verzi. Dále je dobré vytvořit soubor robots.txt a budovat backlinks! Nemáš ani jeden. Pak jen čekat na googlebota :-)
hkm
Profil *
jaky je tedy nejlepsi zpusob pro presmerovani? mam vytvorit nejake pravidlo v .htaccess?

stranky totiz hostuji u ******* kde je struktura adresaru takovato:
/subdomains/ - vytvorenim libovolneho adresare vytvorite subdomenu
a v /subdomains/ je adresář /www/, kde je obsah meho webu a v nem je take soubor .htaccess
(a to /www/ je tedy brano jako nazev subdomeny)


co bych presne mel do .htaccess napsat?
gully
Profil
To ja mam opacny problem. Google mi zaregistroval i stranku pro stazeni software. Potreboval bych, aby ji neregistroval. Muzete nekdo poradit, jak to zakazat ?
Petra
Profil
gully: V souboru robots.txt - http://www.jakpsatweb.cz/robots-txt.html
gully
Profil
Petra: Díky moc :-)
Bender
Profil
hkm:
Proč jednoduše tu duplicitu neodstraníš?
hkm
Profil *
bender: Co myslíš tou duplicitou?
Já bych se spíš nějak potřeboval poradit, jak mám z domény s www (www. hakam .net) přesměrovávat na doménu bez www (hakam . net). Co bych měl do .htaccess napsat?
Martin Kuželka
Profil
hkm: koukni se na http://interval.cz/clanek.asp?article=3971 .
hkm
Profil *
co preferujete vy?:
a) přesměrování z www.neco.net na neco.net
b) přeměrování z neco.net na www.neco.net

Hulán nedávno obhajoval první způsob (http://hulan.cz/blog/item/www-je-zastarale)
Plaváček
Profil
Vilém Málek (Interval.cz) by řekl, že adresa jeho webu je http://interval.cz. Ale je to složitější, já tak dalece s Radkem Hulánem nesouhlasím. Pro většinu obyvatel této země jsou webové stránky vše, co začíná WWW. Takže já osobně bych ti doporučil spíš možnost první.
Martin Kuželka
Profil
co preferujete vy?

To záleží na typu stránek, u některých typů webů používám adresu s www, u jiných bez www. (tento názor je z pohledu tvůrce, ne uživatele)
Leo
Profil
Pokud to zacina na www tak pochopi kazdy Franta, ze je to adresa webovych stranek, u zkracene varianty to pochopi jen zasveceni, a pokud pouzijete neco ve tvaru mapy.atlas.cz tak to nepochopi ani novinari a nacpou pred to jeste www :-) Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0