Autor Zpráva
LudekBrno
Profil *
Zdravím vespolek, rád bych požádal o radu v jedné oblasti SEO, ve které mám poněkud nejasno. Nastíním problém:
Mám web (e-shop na bázi zencart), který slouží k prezentaci mé hlavní činnosti + doplňkově jako e-shop. Mám zvolené dvě hlavní klíčové fráze pro můj obor a byl bych rád, aby na tyto fráze ve vyhledávačích vyskakovala titulní strana webu. Proto jsem ji optimalizoval na tyto dvě fráze (title, h1, strong v textu...) a zatím se tak i celkem děje. Jenže i na dalších několika podstranách se nevyhnu použití těch frází, jelikož také souvisí se hlavní činností. Jde mi o to, jak to zařídit, aby se mi význam těch dvou klíčových frází zbytečně netříštil na více stran a soustředil se na titulní stránku? Vynechat ty fráze na ostatních stranách nelze, tak se snažím uvádět je tam v textu méně a alespoň některé z nich jako zatagovat jako odkaz na titulní stranu. I když to pro návštěvníka nevypadá úplně košer. Existuje jiný způsob, než odkaz, jak sílu klíčových frází přesouvat na titulní stranu? Případně co kdybych to dělal způsobem odkazů, ale pomocí stylů nastavit, aby ty odkazy vypadaly stejně jako obyčejný text na stránce? Nebudou to vyhledávače považovat za nečestné jednání a penalizovat? Dále bych se rád poptal, jaké jsou zkušenosti s registrací do českých větví katalogu dmoz, jestli tam vůbec schvalování probíhá. Po několika měsících od registrace jsem se v něm neobjevil, ale nemyslím si, že by můj web byl v něčem podstatném horší, než ostatní weby v odpovídající kategorii. No a závěrem uvítám každé doporučení možných dalších úprav ve prospěch optimalizace na klíčové fráze viz. title úvodní strany mého webu: http://kamerovatechnika.cz

P.S. díky za celý web jakpsatweb.cz! Lepší zdroj informací v tomto oboru si ani neumím představit.
Marek Prokop
Profil
Dobrá otázka. Titulky a interní navigace (počet odkazů a texty odkazů) by měly stačit, jenže to se snadno řekne a hůř dělá. Konkrétně v tom Vašem případě se mi to moc nelíbí -- jsem na stránce s nadpisem "Kamerové systémy" a první odkaz, který vidím, má text "Kamerové systémy". Jako uživatel jsem zmaten a podobně na tom může být vyhledavače. Zkuste to ještě trochu promyslet.

Pokud jde o DMOZ, záleží na konkrétní rubrice. Zaregistrujte se a pusťte to z hlavy. Nemá smysl se tím víc trápit.
LudekBrno
Profil *
Díky za reakci, máte pravdu s tím zmatením. Asi to takto není moc logické. Zkusím vymyslet jiný název pro tu kategorii (kamerové systémy). DMOZ tedy pouštím z hlavy, je mi jasné, že pro to nemůžu udělat nic víc, než zkusit registrovat. Jen že prý na to google docela dá, tak je to škoda. Každopadně díky a hezký večer.
Homer
Profil
Ad DMOZ: Pokud má sekce svého editora, tak většinou proběhne registrace v "rozumném" čase. Bohužel většina českých sekcí editora nemá. Jsem editorem jedné sekce a slušné weby registruji obratem.

Malá nápověda: zkus se stát editorem...
LudekBrno
Profil *
Homer:
Taky mně to napadlo :-) Co to obnáší?
Homer
Profil
LudekBrno:
Normálně si v DMOZ najdi sekci, která tě zajímá. Pokud nemá editora, tak klikni dole na "Zkuste se stát editorem". Vyplň dotazník a za pár dní dostaneš vyrozumění. U mě to proběhlo zcela hladce během týdne.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0