Autor Zpráva
LudekBrno
Profil *
Hezký den,
pro získání nějakého PageRanku do začátků jsem registroval web do spousty katalogů. V tom asi riziko není. Ale některé katalogy vyžadují umístění zpětného odkazu na ně, což už může rizikové být, pokud odkážu na link farmu. Proto prosím o vysvětlení, co vlastně přesně znamená linkfarma a jak se vlastně liší od běžných katalogů, kterých je spousta? Přečetl jsem toho o technikách SEO podlední dobou mraky, často se tam operuje pojmem link farma jako riziková záležitost, ale všude předpokládají, že je termín jasný. Buď jsem méně chápavý nebo jsem nenatrefil na správný článek :-) Budu tedy rád, když mi někdo stručně vysvětlí rozdíl mezi katalogy a linkfarmami. Díky!
Marek Prokop
Profil
Katalog = výběrový, ručně editovaný seznam anotovaných zdrojů, který má sloužit uživatelům k lepšímu výběru. Pokud něco z toho není splněno (registrace je automatická bez zásahu editora, zaregistrovat lze i nekvalitní weby, nevyžaduje se informativní popis a správné zatřídění apod.), nejedná se o katalog.

Pokud odkaz zpět na katalog není v daném kontextu užitečný pro Vaše návštěvníky, není užitečný ani pro Vás a co není užitečné, je škodlivé.
LudekBrno
Profil *
Už je mi to jasnější. Nepochybuju o tom, že zajímavý web se dostane na přední pozice vyhledávačů i bez mohutné registrace do katalogů a kdoví čeho. Ale přeci jen to muže pár měsíců trvat. Pokud má člověk nový web a je závislý na tom, kolik přijde návštěvníků z vyhledávačů, nevyhne se nutnosti alespoň zpočátku tomu pomoci registrací do katalogů, i když je jasné, že skutečným návštěvníkům odkazy na katalog k ničemu nejsou. Ale díky za vysvětlení!
Marek Prokop
Profil
[#3] Musíte se smířit s tím, že přirozené výsledky hledání nejsou pro nový web rychlý zdroj návštěvnosti. Od toho jsou jiné prostředky propagace. Tím, že budete postupovat špatně, plýtvat svým časem registrací do pochybných pseudokatalogů a devalvovat svůj obsah odkazování na nesmysly, nic neurychlíte, ale naopak zpomalíte.
LudekBrno
Profil *
Marek Prokop:
Ok, děkuji za doporučení, budu se jím řídit. Určité pozice ve vyhledávání jsem už dosáhnul a odkazy na katalogy budu postupně rušit. Bohužel většina informací ohledně SEO považuje registraci do katalogů za základ a čím více, tím lépe :-) Ale poslední dobou zjišťuji, že skutečně kvalitních informací o SEO je málo a ta převažující většina klade důraz na věci, které ve výsledku nejsou nejpodstatnější. A tím je stejně jen obsah webu :-) Tak na tom budu pracovat. Hezký den.
Marek Prokop
Profil
LudekBrno:
většina informací ohledně SEO považuje registraci do katalogů za základ a čím více, tím lépe

Dobře, dám Vám ještě jednu radu: přehodnoťte zdroje, ze kterých SEO studujete, protože, soudě z citované věty, jsou buď zastaralé (hodně zastaralé -- minimálně tak 5-6 let), nebo prostě chybné. Většina seriozních zdrojů o SEO naopak považuje všeobecné katalogy za dávno mrtvou záležitost, kterou nemá smysl mařit čas.

skutečně kvalitních informací o SEO je málo

Je jich dost, jen se špatně hledají, nejsou česky a někdy je i ty kvalitní potřeba interpretovat s určitou kritickou opatrností. Obvykle pro začátek doporučuji The Beginner's Guide to Search Engine Optimization od SEOmozu.
LudekBrno
Profil *
Marek Prokop:
Jj, trvalo mi to asi půl roku, co se nějak SEO prokousávám a už jsem to tak nějak pokusy zjistil, že katalogy už nefrčí a nezajistí dobré pozice. Bohužel většina snadno dostupných informací je skutečně už několik let zastaralá a neodpovídají dnešní realitě. Takže díky za odkaz, zkusím to pořádně pročíst.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0