Autor Zpráva
kajaman
Profil
Je lepší Piwik nebo GA? Nemám zkušenosti ani s jedním. Je mi jasné, že Piwik mám instalovaný na serveru, GA je služba dostupná na internetu. Než věnuji čas na studium tak složitého nástroje, rád bych slyšel nějaké doporučení, Vaše názory: pro a proti. Děkuju předem.
Marek Prokop
Profil
Google Analytics je de facto standard. Zná ho každý, umí toho hodně, existuje k němu hodně návodů, budou ho vyžadovat případní zaměstnavatelé či konzultanti apod. Piwik nezná skoro nikdo (aspoň zatím), a jak na něj tak koukám, umí toho zřejmě méně (aspoň zatím).

Víc to porovnat neumím, protože Piwik nepoužívám a teď jsem ho viděl podruhé v životě.
kajaman
Profil
Marek Prokop:
... co bezpečnost dat? U Piwik jsou uložena na serveru uživatele. A co rychlost? Občas se mi stává, že načítání stránky čeká na GA...
joe
Profil
kajaman:
Myslím, že bezpečnost bude dobrá, pokud nebudeš mít heslo 1234.
A to, že se kolikrát čeká na načtení GA, to je pravda, z toho důvodu by měl být GA načítán až ve spodu stránky, aby ničemu nevadil.
kajaman
Profil
joe:
jakto, že znáš moje heslo?! :-)
... díky za odpovědi
joe
Profil
kajaman:
Ale jinak Piwik neznám vůbec, slyším o tom poprvé...
Marek Prokop
Profil
[#3] IMHO budou data bezpečnější u Googlu, ale jsou samozřejmě firmy, které si s Googlem v něčem konkurují a Analytics je pro ně proto problém.

Pokud jde o rychlost, jsou už dnes servery GA dostatečně rychlé. Pokud jim ale nedůvěřujete, můžete si měřicí skript uložit k sobě.

Ještě opravím Joa -- kód nemá být na konci. Nejrychlejší je naopak asynchronní kód v HEAD.
kajaman
Profil
Marek Prokop, joe:

...děkuji za názory, vrhnu se na GA.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0