Autor Zpráva
LudekBrno
Profil *
Zdravím vespolek,
mám na webu (cca 50 stran) jednotně v šabloně pro všechny strany meta name="robots" content="follow, index", ale současně v souboru robots.txt některé z podstran pomocí disallow zakázané. Otázka zní, který pokyn má u hlavních vyhledávačů přednost? Nemůžu bohužel upravit meta robots pro každou stranu zvlášť, maximálmě jej ze šablony vyhodit pro všechny strany vč. HP. Nebo jestli vůbec má smysl meta robots, když mám robots.txt?
Davex
Profil
LudekBrno:
mám na webu (cca 50 stran) jednotně v šabloně pro všechny strany meta name="robots" content="follow, index"
Ve výchozím stavu je indexování stránky povoleno, takže ho není třeba povolovat v meta robots.

současně v souboru robots.txt některé z podstran pomocí disallow zakázané
Pokud jsou některá URL zakázána v souboru robots.txt, tak je roboti nebudou stahovat ani indexovat. Nebudou ani zkoumat obsah meta robots.

maximálmě jej ze šablony vyhodit pro všechny strany vč. HP
To by byl dobrý nápad. Meta robots je dobré pro zákaz indexace nějaké konkrétní stránky, která není zákázána v robots.txt.
LudekBrno
Profil *
OK, díky. Dodatečně mně taky napadlo, že by robot neměl ani zkoumat hlavičku stránek, zakázaných v robots.txt. Takže díky za potvrzení a přeji všem zdejším pořádného silvestra!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0