Autor Zpráva
Simba
Profil
Nevíte prosím, proč Google zaindexoval po dvou měsících jen tři stránky?

Možné příčiny:
- Dopustil jsem se chyby, protože jsem zakázal přístup robotům pomocí robots.txt u testované verze. Na subdoméně se nacházel cca měsíc duplicitní obsah, kde jsem majiteli webu ukazoval různé změny. Vše jsem hned napravil (duplicitní obsah smazal) a Googlu jsem poslal přes Nástroje pro webmastery žádost o nové posouzení, protože jsem si nebyl jist, jestli stránka kvůli tomu nebyla penalizována.

- V css skrývám nějaké prvky, ale jsou to věci, které by měly být neškodné (počítadlo, odkaz k přesunutí na obsah či na navigaci, apod.).

- Původní web majitel již dříve registroval do všech možných katalogů.

- Protože to vypadá, že Google nás nějakým způsobem potrestal, tak chybí zatím spřízněné partnerské stránky, které jsem ještě z tohoto důvodu nekontaktoval.

Ukázka:
28 zaindexovaných stránek na Seznamu (v podstatě celý web s vyjímkou mapy webu)
3 zaindexované stránky na Googlu
Marek Prokop
Profil
Co Vám to hlásí ve Webmaster Tools na stránce Site configuration --> Sitemaps?
Simba
Profil
Soubor Sitemap - /sitemap.xml
Stav - fajfka (takže OK)
Typ - Sitemap
Staženo - 3. 1. 2011
URL odeslány - 29
Adresy URL ve webovém indexu - 3
Michal Janík
Profil
Jak dlouho tento stav trvá?
Někdy potřebuje i Google trochu času na zpracování webu.
Simba
Profil
Jak dlouho tento stav trvá?
30. října 2010 byl spuštěn nový web a po třech týdnech Google zaindexoval asi osm stránek, které záhy z indexu zmizly, jen titulní strana zůstala. Tento stav tedy trvá od konce listopadu. No a teď jsem nedávno (21. prosince) přidal dvě nové stránky, které se již v indexu Googlu objevili.
marvays
Profil
Dobrý večer. řeším podobný problém. Mám ve WT zaindexovaných 205 stránek. Na seznamu mi vypíše 3, google 6.
Používám Piwik a ten mi hlásí:
Google PageRank 3 /10
Stránek zaindexovaných Googlem 0 Stránky
Stránek zaindexovaných Bingem 31 Stránky
Externí zpětné odkazy (Majestic) 226232
Odkazující domény (Majestic) 265

Simba: jak si to nakonec vyřešil. Díval jsem se, že se tvůj tav na google razantně zlepšil?
Michal Novák SEOPC
Profil
Velmi často je Google neindexuje stránky, které jsou si obsahově velmi podobné. Např v eshopu kdy se mění počet položek. Také pokud jsou titulky chybně. Dej odkaz, ať se můžeme na to podívat.
pepperos
Profil
marvays:
Myslím, že Simba to vyřešil počkáním. Je to tedy již 3 roky, ale už je normálně v indexu. Ale u vás to může být i tak, jak píše Michal Novák.
marvays
Profil
Kontaktoval jsem podporu na seznamu. Tam se semnou ochotně bavili.
Dle vyjádření kolegů je aktuálně indexováno z webu přibližně 230 stránek. Nicméně fulltext nemusí při dotazu SITE: zobrazovat všechny indexované stránky, které tak nemusí být např. na dotaz relevantní nebo jsou stránky např. na dotaz velmi podobné.

V případě, že byste chtěl do indexu fulltextu přidat více stránek, doporučujeme si na webu vytvořit tzv. sitepmapu, díky které fulltextovému robotu sdělíte, které stránky josu z webu důležitější a tedy které by měl indexovat přednostněji. Podrobnější informace lze dohledat i v naší nápovědě:

Samozřejmě sitemap mám a mám o ní zmínku i v robots.txt

Nato mi poradili přidat do seznamu krom odkazu na web samotný i odkaz přesně na danou sitemap.

Děkuji za vaše reakce. Panu novákovi ještě píšu mail . . . .
jenikkozak
Profil
marvays:
Panu novákovi ještě píšu mail
Každý svého štěstí strůjcem… Ale bude pro tebe možná výhodnější, když se ho zeptáš prostřednictvím této diskuse. Doporučuji ti k přečtení článek Jak vybrat konzultanta a nespálit se.
marvays
Profil
[#10] jenikkozak ahoj. díky za radu. původně jsem chtěl, ale nakonec mi přišlo nevhodné s mým dotazem obtěžovat veřejně na foru. ale zkusím založit nové vlákno a hodit dotaz. snad už se na to předtím neptalo 100 jiných lidí.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0