Autor Zpráva
LudekBrno
Profil *
Vím, že bych to měl najít v nápovědě, ale zrovna toto se mi tam najít nedaří. Konkrétně v sekci "vyhledávací dotazy" jsou sloupce:

vyhledávací dotaz - zobrazení - prokliky - CTR - průměrná pozice

Zobrazení je jasné, kolikrát byl můj veb na uvedný dotaz zobrazen v SERP, prokliky, kolikrát na něj bylo v SERP kliknuto, ale co to je CTR? Měl jsem za to, že to je anglický ekvivalent prokliku? A poslední dotaz, za každým sloupcem je ještě položka "změnit", chtěl bych vědět co znamená hlavně v posledním sloupci za průměrnou pozicí. Např. má určitý vyhledávací dotaz průměrnou pozici 17 a za ním je zelená šipka vzhůru a číslo 20. Pod ním další dotaz, taktéž prům. pozice 17, zelená šipka vzhůru a číslo 8. Občas se tam objevuje červená šipka dolů. Tady k tomu jsem nenašel žádné vysvětlení, tak budu rád, když někdo bude vědět. Díky, hezký večer.
Marek Prokop
Profil
CTR = click through rate = míra prokliku = kolik procent činí počet kliků z počtu zobrazení.

Ty šipky znamenají změnu v čase.

Obecně: Pokud se chcete vyhnout nejasnostem, nepoužívejte nástroje Googlu v češtině. Překlady jsou někdy hodně zavádějící a navíc si pak nemůžete vygooglit vysvětlení, protože v češtině o tom skoro nikde nic není.
LudekBrno
Profil *
Aááá, díky za vysvětlení, už chápu rozdíl mezi prokliky a CTR. U těch šipek mi to ještě není 100% jasné. Šipku nahoru chápu jako posun vzhůru (ovšem třeba včera se pozice o 1 číslo zhoršila, ale šipky jsou stále zelené a vzhůru), ale co to číslo? Co v praxi znamená, když u dvou různých vyhledávacích dotazů (mé hlavní klíčové fráze) mám průměrnou pozici 17 a u jednoho z nich je zelená šipka a 8 a u druhého zelená šipka a 20. Přičemž průměrná pozice na oba ty vyhledávací dotazy je dlouhodobě téměr shodná a s pomalou vzestupnou tendencí opět shodnou pro oba dotazy. Ovšem ty čísla se šipkou se vždy celkem výrazně liší.
Každopádně díky a zkusím přehodit webmaster tools do angličtiny.
Marek Prokop
Profil
Vše je podrobně vysvětleno zde: http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=35252
LudekBrno
Profil *
Ok, asi jsem slepý, vždycky jsem tam přehlížel ty informace o šipkách. Teď jsem na to mrknul pořádně a je to tam. Tak díky!

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0