Autor Zpráva
registrátor
Profil *
Ahoj,
řešim jeden takovej zapektlitej problém a potřeboval bych se zbavit několika externích odkazů.) Čirou náhodou jsem narazil na tip blokovat nežádoucí externí odkazy přes htaccess dle referera viz. odkaz. Přiznám se že mě taková věc nikdy nenapadla. Netuší někdo jestli to pro Google opravdu funguje? Díky za rady.

http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2009/10/dealing-with-low-quality-backlinks.html?showComment=1255783784826#c1318329068097643529
Davex
Profil
registrátor:
Netuší někdo jestli to pro Google opravdu funguje?
U vyhledávačů to nefunguje, pouze lidem, kteří nemají v prohlížeči zakázáno odesílání referreru. Myšlenka je v něčem jiném - je to založeno na teorii, že pokud bude ten "nežádoucí odkaz" nefunkční, tak bude odstraněn. Domnívám se, že ve většině případů to neplatí.
registrátor
Profil *
Koukám do access logu a bohužel máš asi pravdu. Takže nakonec nezbude nic jinýho než uplatit majitele odkazových webů. To je ale velká škoda, hned by to bylo celý o moc jednodušší;)
Kubaas
Profil *
To jsou ty odkazy takový problém, že chceš někomu platit za odstranění?
registrátor
Profil *
No v současnim stavu nemam moc ideální odkazovej profil. Spousty odkazů nevalný kvality se stejnejma anchorama, 2 roky zpět jsem dostal na Googlu -50 penalizaci a od tý doby jsem to nezvládnul narovnat. Rád bych to už vyřešil. Začal jsem přidání podstránek, sehnal nějaký kvalitní odkazy ale pořád to nestačí. Takže mi připadá lepší zbavit se starejch nekvalitních odkazů než to slepě přebíjet novejma (idkyž na to taky dojde).
Kubaas
Profil *
Myslím, že odstraněním odkazů si vůbec nepolepšíš a určitě to nebyl důvod penalizace.
shaggy
Profil
registrátor:
2 roky zpět jsem dostal na Googlu -50 penalizaci
Neviem, čo znamená -50 penalizácia od Googlu, ale som si viac než istý, že externé odkazy za to nemôžu. A aj keď sa ti podarí (napr. uplatením majiteľov webov) odstrániť časť spätných odkazov, vždy bude existovať množstvo odkazov, ktoré sa ti asi nebudú páčiť.
Ak máš problém s umiestnením stránky vo výsledkoch vyhľadávania, alebo sa ti rapídne znížil počet ľudí, ktorí chodia z vyhľadávača, riešenie by som hľadal inde ako v neprirodzenom odstraňovaní podľa teba nevhodných spätných odkazov.
Marek Prokop
Profil
Penalizace -50 je typicky za odkazy, které Google rozpozná jako placené. Pokud takové máte, přestaňte je platit. Nicméně i tak to asi jednoduché nebude. Osobně si nevzpomínám na případ, kdy by se někdo téhle penalizace zbavil.

V každém případě bych spíš než odstraňovaní špatných odkazů volil mezi těmito dvěma možnostmi:

1) Založit úplně nový web.

2) Přebít špatné odkazy novými velmi kvalitními.
Pudil
Profil *
Jak člověk zjistí, že od Googlu dostal penalizaci -50, vždyť konkurenčních webů v Googlu jsou tisíce?
registrátor
Profil *
Díky za názor. Já pořád pevně doufám že se tý penalizace zbavit dá, ale asi to chce trošku upravit koncept webu (přesunovat na novou doménu nechci - udělal jsem podobnej web a dopadl stejně).

to Pudil: Já to poznal tak, že jsem byl stabilně na většinu kw kolem 2 druhýho místa. Slepě jsem linkoval abych přeskočil web kterej byl na první pozici a ze dne na den jsem se ocitl na 5-6 stránce výsledků;)
registrátor
Profil *
Takže to vypadá že jeden ze dvou webů masivně postižených Google penalizací vyskočil zpátky na hezký pozice. Webu jsem se v poslední době ani moc nevěnoval.
Když se na problém dívám s odstupem času, tak si myslím že byl problém nejspíš v kombinaci webu ve stylu "thin affiliate" a nekvalitního linkbuildingu => smazat co nejvíce nekvalitních odkazů a přidat trošku obsahu problém hned nevyřešilo.
Otázka je jestli se v poslední době Google neprováděl nějakou čistku v penalizovaných webech (nebo sandboxu).


Bohužel tam nemám GA, ale ve WT to vypadá takhle. Spíš bych se přikláněl na nějaký změny u Google než že by tu několika-roční "penalizaci" vyřešil náhodně získaný přirozený odkaz...

pepperos
Profil
Zajímavá situace. Doporučil bych, když se toto stane, najít jiné kvalitnější odkazy. Nebo čekat, co se stane. Někdy se to všechno samo spraví.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0