Autor Zpráva
marrra
Profil
Zdravim,

před dvěma dny mi najednou poklesl traffic z googlu témeř o 75% z cca 6000 na 1500 návštěv/den.
Jedna se o web karaoke-lyrics.net.

Zkouknul jsem webmaster tools - tam jsem nic neobjevil. (testoval jsem i Fetch as googlebot)
Podle analytics ostatní zdroje návštěvnosti nepoklesly - pouze organic search z googlu.

Na webu jsem za poslednich par měsíců žádné větší změny nedělal.
Nikdy jsem ani nepomyslel na nějaké black-hat seo.

Napadá Vás někoho co bych ješte mohl zkontrolovat?
Diky za jakékoliv rady.
Tomáš Meisner
Profil
Zkus se podívat do Google Analytics na to, o které vstupní stránky jsi přišel... A nebo jestli ten pokles byl plynulý (tzn. všechny vstupní stránky vykazují mnohem nižší návštěvnost).
marrra
Profil
Web ma velke mnozstvi podstranek, takze se to spatne posuzuje (pocet vstupu poklesne ze 2 na 1).
Kazda stranka je vstupni pro 0.0x% navstevniku.

Vypada to, ze pokles je pres vsechny vstupni stranky.
Tomáš Meisner
Profil
Tak samozřejmě, že na longtailu nic nepoznáme, ale určitě budeš mít stránky, které mají vyšší návštěvnost...

A změnily se ti pozice v SERPu na nejvyhledávanější dotazy z Google organic?

A poklesly ti rovnoměrně klíčová slova, přes které lidi přišli?
Obzvláště mě zajímá výraz "karaoke lyrics" - na českém googlu si první a když jsem se podíval přes americkou proxy s nastavenou angličtinou, tak si byl taky první...
marrra
Profil
Jedina stranka, ktera ma vyssi navstevnost je homepage. Ta ma cca 60 vstupu/den a to zustalo.
Ostatni je longtail - neni tam zadna jina stranka, ktera by mela vic nez 20 vstupu/den.

Pozice u longtail vyrazu jsem nesledoval, ale vzhledem k poklesu trafficu predpokladam, ze spadly.

Jestli se chces mrknout, muzu ti dat pristup do GA.
Marek Prokop
Profil
marrra:
Nikdy jsem ani nepomyslel na nějaké black-hat seo.

Až na to, že se skoro celý web skládá z obsahu, ke kterému zřejmě nemáte autorská práva ;-)

Netvrdím, že je to příčinou popisovaných problémů. Spíš jen tak rýpám, když už jste zdůrazňoval, jak je všechno košer. Obecně jde spíš o to, že očekávat dlouhodobě dobré výsledky z převzatého obsahu, který se nachází na tisícovkách dalších webů, není moc realistické.
marrra
Profil
Marek Prokop:

Až na to, že se skoro celý web skládá z obsahu, ke kterému zřejmě nemáte autorská práva ;-)
Ano, to máte pravdu. Nechtěl jsem zdůraznit, že je vše košer, ale spíš upozornit na to, že jsem se nesnažil o nějaké podovdné praktiky.

Pokles návštěvnosti tedy může být způsobený dle mého názoru buď

1) penalizací - za velké množství převzatého obsahu - jiný důvod mě nenapadá

2) výraznou změnou algoritmu řazení výsledků - což mi nepřijde moc pravděpodobné

Nějaké jiné nápady?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0