Autor Zpráva
LudekBrno
Profil
Opět zdravím vespolek,
mám webovou prezentaci služeb s doplňkovou možností prodeje on-line, a to vše v oboru, kde není moc příležitostí získávat přirozené zpětné odkazy, protože se jedná o služby převážně pro firmy a ty se moc neúčastní výměn informací přes web. Takže jsem si řekl, že si udělám aspoň jednu microsite jako domovskou stránku firmy s povídáním o oboru a z ní budu odkazovat na samotnou nabídkovou prezentaci. Bude to tématické, takže by to určitou váhu mít mohlo a navíc myslím, že to není špatné ani pro návštěvníky. Ovšem jde o to, když mám obě domény registrované a aktivní v jednom účtu pro webmaster tools, tak google samozřejmě hned "vidí", že obě domény jsou moje. Jestli se tím neruší případný možný potenciál vzájemného propojení odkazy? Vím, že asi nikdo nebude mít 100% zaručenou informaci, ale budu rád i za názory zkušenějších.
Hezkou sobotu!
Marek Prokop
Profil
Jestliže jsou oba weby o stejném oboru a v tom oboru se, jak píšete, těžko získávají zpětné odkazy, proč si myslíte, že je na ten druhý web získáte snáze? To je IMHO o hodně důležitější otázka než ta, kterou kladete.
LudekBrno
Profil
Je fakt, že jsem se nevyjádřil asi úplně přesně. Určitě nepočítám s tím, že bych na microsite získal více zpětných odkazů. Ale má to být spíš prezentace firmy jako takové s firemním (mým) jménem v názvu domény a hlavní web zase prezentuje spíš už nabízené služby. Taková virtuální kancelář a rozcestník, protože časem hodlám služby rozšiřovat o další činnost (-ti), na které budu zakládat samostatné weby. Myslím, že by to takto mohlo být docela přínosné i pro návštěvníky. Někde jsem se dočetl, že google může docela znatelně pozitivně ohodnotit, když na web vedou odkazy z jiného webu, který je sice z hlediska zpětných odkazů také méně významný, za to ale má vysokou tématickou shodu. Ale nevím samozřejmě co je na tom pravdy. Z logiky PageRanku je to blbost, ale jak se neustále zdůrazňuje, PR je jen jedním z velmi mnoha hodnotících kritérií, takže nějaká možnost tam je. Šlo mi hlavně o to, pokud tam nějaká možnost pozitivního přínosu je, jestli ji nezabiju předem tím, že googlu prozrazuji, že se jedná také o můj web. Ale je mi jasné, že to mi nikdo s jistotou nezodpoví.
Marek Prokop
Profil
LudekBrno:
je mi jasné, že to mi nikdo s jistotou nezodpoví

Ale já jsem Vám odpověděl a jsem si tou odpovědí hodně jistý :-) Podle mého názoru prostě řešíte špatnou otázku a je tudíž v podstatě jedno, jaká je na ni odpověď.
ninja
Profil
LudekBrno: Souhlasím s Markem. Jestli ale chcete alespoň nějakou odpověď: Ne, obě domény pod jedním účtem v Google Webmaster Tools (či Google Analytics, Google Adwords, atd.) by nemělo znamenat žádné znevýhodnění v přirozených výsledcích hledání na Googlu.

Nicméně Googlu i další vyhledávače má spoustu jiných a kvalitnějších nástrojů jak odhalit, že vzájemné prolinkování několika webů není až tak úplně "přirozené".

Dokáži si představit že microsites v podobě blogu z života firmy ve vašem oboru může být zajímavá a dobře získávat přirozené zpětné odkazy. Větší šance bych ale dával formě "ze života firmy" než "z oboru"...
LudekBrno
Profil
Ok, už jsem to tak nějak pochopil. Tj. že takovou microsite žádný bonus nezískám, ale současně společnou správou ve webmaster tools ten nezískaný bonus ani nemůžu ztratit :-) A o to mi hlavně šlo. S tím, že si nepolepším, jsem více méně počítal, protože vyhledávače zadarmo nic nedávají. Ale měl jsem trochu strach, že když už si nepolepším, abych si nakonec ještě nepohoršil tím, že ve webmaster tools budu mít dva weby vzájemně propojené, i když to bude jen několik, možná dokonce jen jeden odkaz směrem z microsite na web s nabídkou služeb a jeden zpět. Každopádně tu microsite jako domovský web firmy jsem určitě nemínil jen jako nějaké šméčko na vyhledávače, ale jako výlohu firmy. Pokračuji tedy v její tvorbě i bez vidiny bonusu od vyhledávačů. Díky za komentáře a názory!
Homer
Profil
Vlastníka webů si Google jistě dovede zjistit např. přes http://www.domaintools.com. Jestli máš nebo nemáš oba pod jedním účtem ve WT na tom nic nezmění.

Provozuji několik různých stránek se shodnou tématikou a podle potřeby mezi nimi rozumně odkazuji (např. z blogu linkuji na novinky na hlavním webu), žádný postih jsem za to doposud nezaregistroval.
LudekBrno
Profil
Něco podobné ho jsem chtěl pro uklidnění slyšet :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0