Autor Zpráva
Pavel Dumbrovský
Profil
Dobrý den,
zkusme to tady trochu shrnout:
- Dvojcestná výměna má malý význam, protože ji vyhledávače odhalí a znehodnotí (seznam.cz ještě ne?)?
- Pro trojcestnou výměnu potřebuji více než jeden tématický web, to je často docela problém
- co klasická sekce "partneři" - i když z ní má odkaz celkem malý význam (alespoň nějaký) , už to vyhledávače nechápou jako dvoucestnou výměnu, nebo ano?

Vaše zkušenosti, názory na věc?
Marek Prokop
Profil
Nevím o tom, že by se vyhledavače pokoušely nějak obecně odhalovat a znehodnocovat výměny. Proč by to měly dělat?
Pavel Dumbrovský
Profil
Opravdu? Já jsem zase někde četl, že google jde do hloubky a odkazům typu "já na tebe a ty na mě" nepřikládá moc váhu. Proč by to měl dělat? Protože takové odkazy o ničem nevypovídají, je to jen snaha vlastníků stránek se dostat nahoru, proto. :)
Marek Prokop
Profil
[#3] Pavel Dumbrovský

Ano, taky jsem to četl. Dokonce to čítávám opakovaně, aspoň jednou za rok, už asi deset let. Nikdy jsem si ale nevšiml ničeho, co by to dokládalo, přestože docela často odkazuji na stránky, které odkážou na mně. Podle Vaší teorie bych si tím měl původně jednostranný odkaz znehodnotit, ale nikdy jsem žádné znehodnocení nepozoroval.

Reciprocita (A <---> B) je v hypertextu klasické odkazové schéma. Objevuje se jak v přirozených situacích bez úmyslu ovlivnit vyhledávání, tak v situacích nepřirozených s úmyslem ovlivnit vyhledávání. Z pouhého faktu, že je odkaz reciproční, nejde záměr nijak poznat.
Pavel Dumbrovský
Profil
Marek Prokop:
Z pouhého faktu, že je odkaz reciproční, nejde záměr nijak poznat.
To je pravda, ale mám dojem, že jste tu onehdy psal něco o odkazech v patičce - že to google nemá rád, protože to považuje za prodávání odkazů. Jakto? Když se jedná pouze o reciproční odkazy?
Marek Prokop
Profil
[#5] Pavel Dumbrovský

Když mi připomenete konkrétní příspěvek, můžeme to probrat podrobněji. Obecně i v odkazování platí univerzální zásada co je dobré pro uživatele, je dobré i pro vyhledavače.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0