Autor Zpráva
hal_sk
Profil
Zdravím. Mám web http://www.kamtam.info/ ktorý zobrazuje jednotlivé podstránky (podujatia) ALE až po ich vyhľadaní cez formulár. Dokáže ich google zaindexovať, alebo treba radšej vytvoriť sitemap súbor do koreňa webu.
Edit: sitemap som si už vytvoril, len by ma zaujímalo, či roboti vyhľadávačov dokážu indexovať linky, na ktoré neexistuje odkaz v stránke
ninja
Profil
Googlu některé formuláře procházet umí, ale moc ochotně to nedělá. Bez odkazů na jednotlivé podstránky je ale stejně nebude hodnotit moc dobře, i když je nalezne. Proč jednotlivé labely nefungují zároveň jako odkazy? Kliknu na "Hlavní město Praha" a dostanu všechny akce v daném místě, atd.
hal_sk
Profil
ninja:
Dobrý nápad. Porozmýšľam o tom. Chcem tam neskôr spraviť vyhľadávanie podujatí prostredníctvom browsovania.
joe
Profil
hal_sk:
Udělej to tak, jak píše ninja a na té stránce, například když klikneš na "celá SR", budeš mít odkazy na "Typ podujatia:", aby mohl prolézt zase ty. Protože těžko bude indexovat obsah, který se skrývá za formulářem, to by musel odeslat formulář tolikrát, kolik je možností zaškrtnutí všech políče, přepínačů, voleb selectů apod. - jejich kombinací.
hal_sk
Profil
joe:
Ok, to určite spravím, ale až neskôr. Dovtedy by to mal môj sitemap.xml zachrániť, či nie?
ninja
Profil
hal_sk: Ne, pokud na jednotlivé stránky nepovedou nějaké odkazy. Navíc tím opravdu velmi naštvete uživatele. Musel jsme tříkrát opravovat formulář, než mi to zobrazilo nějaké akce.
hal_sk
Profil
ninja:
Aký význam má potom sitemap? Zdá sa mi to ako docela šikovná vec pre komunikáciu s robotmi. To browsovanie kliknutím na odkaz asi zmastím ešte dnes, nevyzerá to tak zložito.
ninja
Profil
Musíte oddělovat dvě věci: jestli vyhledávač vaše stránky navštíví a jestli je zařadí do svého indexu a bude zobrazovat na ve výsledcích hledání. Průnik těchto množin rozhodně není stoprocentní.

Sitemaps také slouží k napovězení o relativní prioritě stránek a četnosti jejich aktualizací.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0