Autor Zpráva
Pavel Dumbrovský
Profil
Dobrý den,
starám se linkbuilding jedněch stránek s tématikou centrálního vysavání. Včera se na seznamu na dotaz "centrální vysavače" objevila mně dříve neznámá stránka a hned na 1. místě! www.soteko.cz - Chtěl jem vědět jakto, zkouknul jsem zdrojový kód, nic ohromujícího, pak jsem koukal na zpětné odkazy a celkem jsem zíral: http://siteexplorer.search.yahoo.com/search?p=www.soteko.cz&bwm=i&bwmf=s&bwmo=d

Zpětných odkazů docela hodně a z hlavních stran, přitom na jejich stránkách mají patičku skoro prázdnou, což jsem nechápal. Pak jsem si ale začal zobrazovat jednotlivé stránky z toho výpisu yahoo a zjistil jsem, že se jedná všude o stejného výrobce stránek, to jsem zíral znovu. Přitom ty stránky, odkud mají vést ty zpětné odkazy na soteko.cz , tam nikde odkaz na ně nemají. To jsem zíral opět. :)
Napadlo mě - je možné, že když se jedná o jednoho výrobce stránek, že používá např. nějakou proměnnou patičku, která se mění po pár hodinách, nebo dnech? Zdá se, že to funguje velmi dobře..

Díky za Vaše názory.
Marek Prokop
Profil
Možné to samozřejmě je, ale nemyslím si, že by to fungovalo dobře. Až příště vyhledavač zpětné odkazy nenajde, hodnocení stránky zase sníží. Navíc existují algoritmy, které právě na základě změny (rotování) odkazů na určité pozici odhalují reklamu a placené odkazy. Patentované to má Yahoo, ale něco podobného mohou používat i ostatní vyhledavače.
Pavel Dumbrovský
Profil
Vím o skriptech, které detekují robota, nefunguje to náhodou na takovém principu? Že robotovi se podstrčí jiný obsah?
Marek Prokop
Profil
Ano, obecně to může být i cloaking. Na tenhle konkrétní web jsem se ale nedíval.
Pavel Dumbrovský
Profil
Je nějaká možnost, jak takovouto podezřelou konkurenci naprášit / zneškodnit? :) Dotčené stránky se to totiž v podstatě netýká, u těch je jim třeba jedno, že půjdou ve vyhledávačích do kelu, hlavně že jim poroste pár klíčových webů..
Marek Prokop
Profil
[#5] Pavel Dumbrovský Stránku, která je cílem těch zpětných odkazů, asi není za co potrestat. Teoreticky v tom může být nevinně. Tohle si musí vyhledavače řešit algoritmicky. Ty lepší to dělají a ty horší se to snad postupně taky naučí.
ninja
Profil
Nepravděpodobnější vysvětlení je že se jedná o "patičkový odkazový" systém, kde jsou jednotlivé odkazy měněny velice často, což je zatím relativně účinný způsob. Jeden takový systém provozuje třeba známý seo expert ;).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0