Autor Zpráva
HonzaDobrodruh
Profil *
Hezký den!
Uvažuji nad tím, zda je vhodné odkazovat na cizí stránky, byt je na nich aktuálně kvalitní a pro návštěvníky mého webu kvalitní obsah.
Problém vidím v tom, že nevím, jaký bude další osud takové odkazované stránky, může se změnit majitel a obsah webu, stránka může začít vracet nějakou chybu (např. 404), dojde ke zrušení stránky, případně poté navíc třeba ještě k registraci domény někým s ne úplně čistými úmysly.
Má při všech těchto rizicích cenu někam odkazovat? Pozná vyhledávač, že se odkazovalo v dobré víře na původně kvalitní zdroj informací?
Taurus
Profil
Odpovím trochu bokem. Připomíná mi to trochu (bez urážky) uvažování "nebudu radši vylízat z domu, aby se mi něco nestalo". HTTP je hypertexový protokol, na odkazování je položena základní myšlenka internetu. Byla by škoda, kdyby takto uvažoval každý. Osobně bych zvážil přínos odkazu a důvěryhodnost zdroje a pak možná jednou za čas některé zkontroloval. Na to myslím existuje software, který vrátí nefunkční odkazy. Možná se ale pletu.
HonzaDobrodruh
Profil *
No, spíš je to to uvažování "nebudu radši sportovat, aby se mi něco nestalo". Ono už samotné publikování obsahu je vylézání z domu. :)
Škoda to je bezesporu, ale v situaci, kdy vyhledávače bojují proti nekvalitním odkazům, nad tím bohužel musím uvažovat. Kontrola odkazů je sice možnost, ale časem by člověk nedělal nic jiného...
Chamurappi
Profil
Reaguji na HonzuDobrodruha:
Myslím, že vyhledávač, který dokáže předjímat a nějak vyhodnocovat úmysly, s jakými bylo odkázáno, by mohl umět i posuzovat stáří odkazů.
Na tvém místě bych nehledal žádné nepřirozené pravidlo zohledňující potenciální názory vyhledávačů. Pokud pocítím chuť na něco odkázat, protože se to hodí, tak na to odkážu, žádná věda…
Marek Prokop
Profil
Odchozí odkazy jsou normální součást hypertextového obsahu se vším všudy, což mimo jiné znamená, že byste jejich aktuálnost měl jednou za čas kontrolovat. Riziko, že budete dočasně odkazovat na něco nevhodného a že si to někdo (ať už vyhledavač nebo uživatel) vyloží špatně, samozřejmě existuje, mně osobně ale mnohem víc vadí weby, které na zdroje nebo doplňující informace neodkazují, protože to hodnotu jejich obsahu podstatně snižuje.
e-recenze
Profil *
Weby by se mněli dělat spíše pro lidi, než pro vyhledávače. Tím se řiď.
Luky300
Profil
Je to tvoja zodpovednosť aby si mal na svojej stránke odkazy ktoré su v poriadku, to nikto iný neovplyvní. Ak považuješ za vhodné odkazovať, na niečo zaujimavé tak odkazuj. Semtam skontroluj odkazy či sú ok.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0