Autor Zpráva
DaemonCZ
Profil *
Zdravím,

prosím o pomoc s problémem, který nyní řeším. Z počátku jsem mu nepřikládal moc velkou pozornost, ale jak se zdá, tak to bude asi větší problém, než jsem si původně připouštěl. Tento týden se nám prudce zvýšila návštěvnost stránek a to řádově o 300% až 400%. Prakticky celý tento nárůst pochází ze zdrojů z celého světa, jako např. USA, Indie, Indonesie, Peru apod. Návštěvy jsou většinou typu direct none, ale najdou se i nerelevantní odkazující stránky. Délka návštěvy je 0 sec., a proto jsem usoudil, že se jedná s největší pravděpodobností o roboty, ať už spamové nebo jiné. Možná se pletu, ale nic jiného mě nenapadá. Při dnešní kontrole jsem zjistil, že PR u Google je 0/10, který byl i předtím, ale pozice na Google spadla také na 0 a prakticky se vy vyhledávači nezobrazujeme. U Seznamu vše beze změny. Myslíte si, že výše uvedený problém na to může mít vliv? Skutečně se může jednat o roboty? Nedokážu si nějak vysvětlit, co se tak náhle stalo. Stránka je v provozu cca. od října. Díky moc za každou radu a názor.
Marek Prokop
Profil
Asi byste měl být konkrétnější. Čím návštěvnost měříte? Kolik návštěv je těch 300-400 procent? O jaké stránky se jedná? Odkud vedou ty nerelevantní odkazující stránky?
DaemonCZ
Profil *
Omlouvám se, asi jsem mohl být konkrétnější. Zkusím proto doplnit některé informace.

Návštěvnost posuzuji podle výsledků Google Analytics. Jedná se o internetový obchod založený na jádru PrestaShop. Návštěvnost se pohybovala za normálních okolností pohybovala okolo 30-40 osob denně. Zdroji návštěvnosti byly zejména vyhledávače a katalogy zboží. Nyní se návštěvnost pohybuje okolo 100 - 130 návštěv denně. Za posledních 6 dnů činí návštěvnost 682 návštěv a z toho 432x je přímý přístup. Došlo tady tedy k extrémnímu nárůstu přímých návštěv. Mezi nerelevantní návštěvnost považuji návštěvy ze zahraničních emailů, kterých je zde řádově 10-15. např. uk.mc11.mail.yahoo.com, nebo také i zahraniční verze Google, u kterých je zhruba 30 návštěv, ale doba strávená na stránce se pohybuje okolo 0.1 sec. Navíc se zde vyskytují skutečně nelogická klíčová slova jako např. female slave nebo i japonské znaky. Jedná se však spíše o řádově jednotky.
Obchod je zaměřen na ryze český trh a ani neposkytuje jiné jazykové mutace. Pokud ještě doplním návštěvnost z jednotlivých státu za těch posledních 6 dnů, tak USA 141x, Mexico 29x, Indie 29x atd. Česká republika zde má 161 návštěv z celkového počtu 682 návštěv. Samozřejmě, že jsem si vědom, že některé návštěvy z okolních států, ale i jiných vzdálenějších mohou být oprávněné, ale odhaduji, že se může jednat řádově o 20-30 návštěv.
DaemonCZ
Profil *
Marek Prokop:
O jaké stránky se jedná?

Omlouvám se, opomenul jsem ještě zmínit o jaké stránky se jedná. 646 návštěv z celkového počtu směřuje na hlavní stránku.
Marek Prokop
Profil
Google Analytics běžné roboty nezměří, takže to spíš budou lidé. Je-li podstatná část z webmailů, bude asi většina přímých přístupů ve skutečnosti z desktopových poštovních klientů. Možných příčin může být hodně, ale jako poměrně reálný příklad mne napadá, že něco ve Vašem obsahu je v jiném jazyce legrační a mezi lidmi se to virálně rozšířilo. Majitel domény http://www.prc.at/ asi také nechápe, proč je v Česku tak populární :-)
DaemonCZ
Profil *
Děkuji za odpověď. Pořád mi to vrtá hlavou, protože některá klíčová slova vůbec nesouvisí s obsahem webu, ale tak asi mi nezbývá než se smířit s výše uvedeným. Ještě bych měl jednu otázku, nebo bych se spíše vrátil k původnímu dotazu. Myslíte si, že toto vše může mít za následek nějákou penalizaci ze strany Google nebo se spíše jedná o něco jiného, i když si nejsem vědom, že bych zapříčinil něco, za co bychom mohli být penalizováni.

Ještě jednou děkuji a zdravím.
Davex
Profil
DaemonCZ:
pozice na Google spadla také na 0 a prakticky se vy vyhledávači nezobrazujeme
Není oznámení o nějakém problému v Google Webmasters Tools?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0