Autor Zpráva
Martin
Profil *
Zdravím všechny, mám stránku ubytovanivcr.cz s titulkem 'Ubytování v ČR' na dotaz 'ubytování' jsem v googlu do 20 místa a na dotaz 'Ubytování v ČR' jsem někde na kolem 150 pozice. Je mi to schopen někdo vysvětlit?
Yuhů
Profil
To se dá vysvětlit jenom důkladnou analýzou těch konkrétních stránek. Letmým pohledem ale můžu říci, že to bude tím, že se v textu zmíněné stránky sousloví "Ubytování v ČR" vyskytuje pouze v jednou. Google hodně sází na proximitu, takže by mělo stačit dát to na stránku vícekrát.
Martin
Profil *
Zkusil jsem to přidat, takže je to tam dvakrát, uvidím co se stane.
Yuhů
Profil
dvakrát? To není moc. Dal bych to tam nejméně čtyřikrát, nebo bych aspoň text obohatil o jednotlivá slova dotazu (včetně v).
Martin
Profil *
Nemám to tam kam nacpat, jedině skrytý text, zlaté jyxo tam jsem druhý a morfeo tam první. Nehodlám překopávat stránku jenom kvůli google, ale dík.
llook
Profil
Skrytý text ani náhodou! To je to nejhorší, co lze provést! Může to sice zvýšit pozici, jenže pokud to Google zjistí, tak stránku penalizuje a už se také nemusí ve výsledcích objevit vůbec. A pokud to zjistí konkurence, může na to Googla upozornit.
Co bych také doporučil, je opatřit stránku nadpisem nejvyšší úrovně (H1). Pokud to provedete například způsobem, na který přišel pixy, tak to nijak nenaruší design stránky a navíc ji o něco zpřehlední lidem s vyplými obrázky.
Na co Google hodně dá, jsou odkazy vedoucí na stránky. Velmi důležitý je i text těch odkazů.
Martin
Profil *
tag <h1> tam je, odkazy vedoucí na mou stránku jsou všechny s textem 'Ubytování v ČR', v tomto případě se mi zdá, že je spíše trošku vedle google a ne já, jediné co by podle mě pomohlo je přidání do ODP, což jsem zkoušel, ale zdá se mi, že už se o českou část ODP nikdo nestará.
llook
Profil
A jo, opravdu tam je. Nevím jestli to pomůže, ale možná by stálo za to přehodnotit text nadpisu.
Vítáme Vás na Ubytování v ČR - katalogu ubytovacích zařízení. V aktuální databázi je 1607 odkazů. je jednak dost dlouhý a taky obsahuje spoustu slov, která nejsou potřeba (např. "Vítáme vás" nezajímá vyhledávač ani uživatele).
Dal bych asi takovýhle nadpis: "Ubytování v ČR - katalog ubytovacích zařízení".
Počet odkazů v databázi imho nepatří do nadpisu, spíš asi do odstavce.
cobyne
Profil
Ahoj, mozna tenhle nastroj uz znate, pomuze na analyzovani meta tag, da se udelat predstava o tom, jak to vidi crawler
www.widexl.com/remote/search-engines/metatag-analyzer.html
Yuhů
Profil
Díky, Cobyne, za odkaz, tenhle jsem neznal. Zajímavé je tam vypsání těch víceslovných frází. Ohledně meta tagů bych tomu nástroji moc nedůvěřoval.
Wooz
Profil
Máš v meta tagu klíčová slova?
Yuhů
Profil
to je k ničemu
Fred
Profil
Možná bych porovnal tohle http://www.gritechnologies.com/tools/spider.go?q=ubytovanivcr.cz s konkurencí, taky se mi zdá, že na tý úvodce je jenom nadpis H1 a pak pár desítek odkazů a selectů a téměř žádný text ??
To cobyne: Dík za skvělý odkaz
curo
Profil
to yuhú: Prečo by si tomu ohľadom meta tagov nedôveroval?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0