Autor Zpráva
pavel1234
Profil *
dobrý den, za jak dlouho je možné očekávat zvýšení Prank, Srank na podstránkách webu které jsou nově udělané a přejmenované kromě hlavní strany? Hlavní stránka má Pr 4, SR60. Dík za info Pavel www.cz-stavby.cz
janbarasek
Profil
pavel1234:
dobrý den, za jak dlouho je možné očekávat zvýšení Prank
Pokud na tvojí stránku nebude nikdo odkazovat, tak to může mít pagerank 0 nebo 1, třeba i 10 let. Záleží na míře zaindexování. A dej si pozor na odkazové farmy, Google si to pohlídá.

Srank na podstránkách webu které jsou nově udělané
Jak jsem již říkal. Záleží na počtu odkazů a jejich významnosti. Srank se ale vyhodnocuje i podle spousty dalších parametrů.

Dík za info Pavel www.cz-stavby.cz
Tak máš 1 odkaz, no. Měl by ses víc snažit.
Petr ZZZ
Profil
janbarasek:
Tak máš 1 odkaz, no.
Odkazy z této diskuse mají rel="nofollow", přinejmenším Google je nepočítá.

pavel1234:
Podle toho, co zde v různých vláknech píše Marek Prokop, tak se (veřejný) GTPR aktualizuje nanejvýš několikrát do roka (v poslední době tak jednou až dvakrát). Na méně konkurenční KS však lze dosáhnout slušných pozic i s nulovým GTPR (vlastní zkušenost). V konkurenčním segmentu bych doporučil zaměřit se na kombinace KS (např. obor – lokalita).
pavel1234
Profil *
když se zeptám jako laik... odkazy které si vyměňuji s podobńě zaměřenými weby na hlavní stranu a všechny podstránky pomůžou podstránkám ke zvýšení Pr a Sr nebo jenom hlavní straně?
LudekBrno
Profil
pavel1234:
Odkaz zvenčí pomáhá vždy té straně, na kterou směřuje. Nikoliv hlavní straně, ta pro PR nemá žádný význam, PR se počítá pro každou stránku zvlášť. Ovšem jak tady napsal Petr ZZZ, tak dobrý výsledek může mít i stránka s nulovým PR. Ostatně Google už PR neaktualizoval snad od dubna. Všechny stránky, které vznikly po tomto datu mají stále nulový PR, ať dělají co dělají. (Můj web ze září taky čistá nula, přestože odkazů bych měl mít aspoň na PR2). Ale nedělal bych si z toho těžkou hlavu. Skutečný PR, který má určitou váhu při řazení výsledků se aktualizuje průběžně a tajně, a to co se všude prezentuje jako PR je ve skutečnosti jen GTPR. Tedy nějaká veřejná odvozenina tajného PR, která nemá žádnou váhu v řazení výsledků a hlavně je aktualizována jen velmi zřídka. Tedy přestože Vaše nové stránky skutečný PR každým odkazem zvenčí postupně získávají, nijak se to nedozvíte do té doby, než a jestli vůbec proběhne další aktualizace GTPR. Avšak vzhledem k tomu, kdy naposledy proběhla aktualizace GTPR, je docela možné, že google už tento údaj nehodlá dále aktualizovat, aby tím zbytečně nemátl webmastery a nepodporoval prodeje odkazů :-)
Marek Prokop
Profil
LudekBrno:
Odkaz zvenčí pomáhá vždy té straně, na kterou směřuje. Nikoliv hlavní straně

Zpětný odkaz zvýší GPR té stránce, na kterou směřuje, všem stránkám, na která ona stránka odkazuje, všem stránkám, na které odkazují ony odkazované stránky atd. Při běžné navigační struktuře tedy zpětný odkaz kamkoli do webu zvýší GPR všech stránek webu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0