Autor Zpráva
wifi_jirka
Profil *
Ahoj všichni,
rád bych propojil dvě stránky mých kolegů pomocí zpětných odkazů. Odkazy jsou relevantní, jeden prodává produkty, druhy poskytuje služby - obojí je ze stejného oboru. Oni sami již si stránky prpojili klasickým způsobem - v patičce obou webů mají reciproční linky na své titulní stránky.
O tomto způsobu se mluví jako o neefektivním, navíc to jsou opravdu odkazy jen kvůli "SEO".

Já bych chtěl, aby oba dva vytvořili články (jeden o produktu, druhý o službě), ve kterých by danou službu/produkt popsali a z těchto článků na sebe odkázali.

Moje otázka ale zní, jestli to není méně efektivní než stávající způsob ? (Z uživatelského hlediska určitě ne, protože zatím je někde dole nicmeříkající odkaz, zatímco nově se návštěvník aspoň něco dozví).
Nicméně aktuálně mají samotné titulní stránky větší pagerank, než uvažované nové podstránky, takže mě zajímá, jestli tím sílu odkazu zbytečně neoslabím...

Pokud ja jasné, že odkazy v patičkách už Google ignoruje, asi není moc o čem uvažovat a nově vzniklé čánky by byly řešením...
Marek Prokop
Profil
Mně připadá způsob, který navrhujete, podstatně lepší, ale pokud si nejste jist, nic Vám nebrání použít oba způsoby.
Maras
Profil
A co takhle reklamní blok?

Něco jako "spolupracujeme s .... která se zabývá a nabízí...." Mohlo by to být na titulní straně někde na očích a užitek by to přineslo pro návštěvníky i pro roboty

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0