Autor Zpráva
pavel1234
Profil *
dobrý den
nemohu nikde najít jasnou odpověď na přijatelný počet zpětných odkazů na hlavní stranu a podstránky nebo do podstránky partneři a podobně.
Mám nové stránky kam postupně vkládám odkazy jelikož dle odborníků je to dobré pro pozice ve vyhledávačích ale také jsme se dočetl že není dobré to přehánět z množstvím zpětných odkazů. Nikde se už ale nepíše kdy už to začíná hraničit s tzv. linkfarmou, což bych opravdu nerad na svém webu. dík Pavel Pravda www.cz-stavby.cz
LudekBrno
Profil
pavel1234:

"Mám nové stránky kam postupně vkládám odkazy jelikož dle odborníků je to dobré pro pozice ve vyhledávačích"

Pro pozice ve vyhledávačích určitě není dobré mít na své stránce hromady odkazů na cizí stránky. Naopak, čím méně, tím lépe (nejlépe nula, zvlášť na tematicky nesouvisející weby). Přínosné jsou pouze zpětné odkazy, tedy ty co vedou na Váš web z jiných webů. A jejich počet je neomezený.
pavel1234
Profil *
ale jak sehnat tyto jednostrané odkazy? Já když požádám o vložení odkazu na jiný oborově podobný web, vždy musím totéž provést také na svém webu. Zatím jsme opravdu nenarazil na někoho kdo by mi nabídl vložení bez toho abych udělal totéž u sebe...........
Petr ZZZ
Profil
pavel1234:
Vítej ve světě byznysu. :)

jak sehnat tyto jednostranné odkazy?
Nijak. Nebo nějak mazaně. :) Vysvětlím ti to.

Princip obchodu je vzájemnost. Princip zbohatnout je vzájemnost pouze předstírat a co nejvíc jiných účastníků byznysu odrbat. Nejlépe tak, aby si toho ani nevšimli. Říká se tomu volný trh a právo odrbat ostatní se ospravedlňuje rizikem, které bývá s podnikáním spojeno. Společenská akceptance příslušných praktik i výsledků je překvapivě vysoká. Trochu zjednodušeně se dá říct, že to funguje, dokud mají nejnižší společenské vrstvy co jíst. Revoluce se konají jen každých několik desítek let a nic zásadního stejně nezmění.

Ještě ti dám tip k té výměně odkazů. Pohlídej si, aby tví partneři nedávali k odkazům na tvůj web rel="nofollow" – takové odkazy slušný vyhledávač nepočítá a nesleduje. (A sám to taky nedělej, přijdou na to a dostaneš vyčiněno ;-)
Marek Prokop
Profil
Pár korekcí:

není dobré mít na své stránce hromady odkazů na cizí stránky. Naopak, čím méně, tím lépe

To je nesmysl. Odchozí odkazy jsou součást obsahu a k dobrému obsahu patří dobré odchozí odkazy. Například většina českých zpravodajských serverů je pro mne bezcenná, protože neodkazují na zdroje a souvislosti. Naopak třeba některé britské či americké noviny (Guardian, BBC, FT atd.) je radost číst, protože odkazují hojně a dobře. Podobné příklady se jistě najdou i u e-commerce či firemních webů.

když požádám o vložení odkazu na jiný oborově podobný web, vždy musím totéž provést také na svém webu.

To by pak jediná motivace majitele webu byla získat zpětný odkaz. Majitelé webů jsou ale v zásadě normální lidé a motivací mají stovky. Přemýšlejte nebo aspoň čtěte dobré zdroje o link buildingu.

Zatím jsme opravdu nenarazil na někoho kdo by mi nabídl vložení bez toho abych udělal totéž u sebe.

Asi nemáte na webu obsah, na který chtějí lidé sami odkazovat.

[#4] Petr ZZZ

To bylo celé, předpokládám, myšleno ironicky. V každém případě tam souvislost s link buildingem nenachází.
Petr ZZZ
Profil
Marek Prokop:
To bylo celé, předpokládám, myšleno ironicky.
No, dejme tomu v jisté míře. :) Pravda, možnost získat dobrovolný zpětný odkaz prostě nabídkou zajímavého obsahu jsem opomenul zmínit, což je ovšem dost zásadní věc.
Homer
Profil
Pro získání přirozeného linku často ani nemusí být obsah příliš zajímavý nebo užitečný. Stačí když bude dostatečně provokativní nebo šokující.

Odkazy se dají také koupit.
pavel1234
Profil *
dík za info myslím že mi to pro začátek stačí, jenom jsem se nedozvěděl to proč jsem založil toto "vlákno":-) to jest jaký je doporučený počet zpětných odkazů na webu abych nepoškodil zbytečně web a nedostal se do pozice nějaké linkfarmy...
jenikkozak
Profil
Zpětné odkazy jsou odkazy, které vedou z cizího webu na ten Váš. Vlastně nikomu nemůžete zakázat, aby na Vás odkazoval, tudíž už z logiky věci vychází, že pomocí zpětných odkazů svůj web poškodit nemůžete.
Linkfarma je web, který obsahuje velké množství odchozích odkazů, ne zpětných.
Websluzby
Profil
pavel1234:

jaký je doporučený počet zpětných odkazů na webu

Ak máte na mysli odkazy odkazujúce z jednej stránky Vášho webu na iné stránky Vášho webu alebo na úplne iné /partnerské/ weby tak asi tých 100 odkazov zdá sa byť rozumná horná hranica. Záleží hlavne na okolnostiach - aký zmysel a účel majú odkazy naplniť.
Marek Prokop
Profil
[#8] pavel1234 Především si ujasněte terminologii a pak snad pochopíte, že už jste odpověď dostal. Zatím zřejmě používáte termíny zpětný/odchozí odkaz a web/stránka v přesně opačném významu, než jaký mají.
Homer
Profil
Google ve svých Pokynech pro webmastery - http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=35769 kdysi doporučoval maximálné 100 odchozích linků.

V poslední době byla tato formulace změněna na "Rozumný počet odkazů".

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0