Autor Zpráva
jirkapinus
Profil
Zdravím,

u mého webu došlo během minulého týdne k drastickému propadu pozic ve vyhledávání na seznam. Většina stránek je pod svými frázemi nedohledatelná, přitom je lze nalézt přes site:

Může být příčinou příliš mnoho načíteného javascriptu? Přidávali jsme teď fotogalerii, tak se načítají další 3 js soubory pro lightbox.

Nebo je to způsobený špatným hostingem? Měl jsem to na Hostgatoru s pomalým načítáním?


JK
Marek Prokop
Profil
Já smysl toho webu vůbec nechápu a je tedy možné, že ho nepochopil ani Seznam a vyhodnotil ho jako spam. Je to ale jen jedna z mnoha možností.
Davex
Profil
Možná má Seznam stejný pocit jako já, že je to MFA web (cílený mimo jiné na klíčová slova jmen známých prodejců nábytku) a nepovažuje ho za tolik důležitý, aby byl ve výsledcích hledání.
jirkapinus
Profil
Marek Prokop:
Já smysl toho webu vůbec nechápu a je tedy možné, že ho nepochopil ani Seznam a vyhodnotil ho jako spam. Je to ale jen jedna z mnoha možností.

Je to především čtení pro ženy, které zařizují nebo doplňují svoje rodinné bydlení. Chceme jim poskytnou informace ke správnému výběru nábytku, se kterým budou spokojeni.

Smyslem toho webu je poskytovat neutrální informace. Lidé, kteří píší obsah tohoto webu, se snaží svými slovy nabídnout čtenáři souhrnný přehled dostupných informací k danému tématu. Obsah webu není tvořen s cílem podpořit určitý produkt nebo výrobce.
jirkapinus
Profil
Davex:
je to MFA web (cílený mimo jiné na klíčová slova jmen známých prodejců nábytku)

Díky příjmům z reklamy můžeme vylepšovat obsah tohoto webu a dále jej rozvíjet. Nyní jsme přidaly fotogalerii obývacích pokojů, kuchyní, ložnic a dětských pokojíčků - veškeré fotografie jsou legálně z fotobanky Dreamstime.com. Právě díky příjmům z reklamy začínáme navazovat spolupráci se studenty oboru nábytku a dále plánujeme rozšiřovat obsah tohto webu.


Naším cílem není účastnit se masového cybersquatting. Chceme našim čtenářům přinášet smyslupné a užitečné informace.


Proto mne zajímá, zda je možné následující upravený informační text doplněný o odkazy na oficiální web dané společnosti považovat za přijatelný - viz Asko Nábytek ?


Budu velmi rád, pokud mi někdo odpoví na mé dvě otázky:

Existuje nějaké ustanovení upravující zveřejňování informací o ochranné známce?

Opravdu může být text na téma ochranných známek důvodem k penalizaci webu?
jirkapinus
Profil
Davex:
xmark
Profil
jirkapinus:
Z toho příspěvku #5 mi vyplývá, že propad na seznamu byl naprosto v pořádku.

Je to především čtení pro ženy, které zařizují nebo doplňují svoje rodinné bydlení. Chceme jim poskytnou informace ke správnému výběru nábytku, se kterým budou spokojeni.
Dojemné.
Marek Prokop
Profil
jirkapinus:
Je to především čtení pro ženy, které zařizují nebo doplňují svoje rodinné bydlení. Chceme jim poskytnou informace ke správnému výběru nábytku, se kterým budou spokojeni.

Hmm, pak se to podle mého názoru nepovedlo a nemá moc smysl uvažovat o výsledcích ve vyhledavačích, dokud se to nepovede.

Zkuste se zajímat o to, jaké problémy ženy při výběru nábytku skutečně trápí a pomozte jim je vyřešit. Pokud to uděláte dobře, návštěvnice se Vám jen pohrnou, protože takový obsah v češtině typicky chybí (ve většině oborů; konkrétně nábytek jsem teď nezkoumal), a spolu s nimi Vám poroste i viditelnost ve vyhledavačích.

Poznámka moderátora: Doplňuji, že se jedná o web http://www.a-nabytek.cz. Z prvního příspěvku jste to vymazal a bez této informace by celé vlákno ztratilo smysl.
jirkapinus
Profil
Marek Prokop:

Díky za tip. Zapracujeme tedy na obsahu a zkusíme to někam posunout.

Jenom pro úplnost mi nedá se zeptat, zda lidé od vyhledávačů ,,ručně" hodnotí kvalitu určitých webů a toto jejich hodnocení má vliv na pozici webu ve vyhledávání?
Plaváček
Profil
jirkapinus:

zda lidé od vyhledávačů ,,ručně" hodnotí kvalitu určitých webů a toto jejich hodnocení má vliv na pozici webu ve vyhledávání?

Ruční posouzení webu přichází na řadu v případě, kdy webová prezentace flagrantně porušuje pravidla vyhledávače. Buď to zjistí pracovníci sami (mají k dispozici mechanismy, jak takové weby identifikovat), nebo nehezkou SEO činnost někdo takzvaně "napráší" (povětšinou konkurence nebo zhrzený SEO mág). Výsledkem bývá penalizace (u Seznamu tomu říkají částečná - projeví se propadem v SERP, u Google se jedná buď o snížení GTPR nebo také o "mínus něco penalty").

Největším trestem bývá úplné vyřazení z indexu.
ninja
Profil
jirkapinus: Ruční zásah možný je, ale spíše se snaží upravit algoritmus vyhledávače. Ruční zásah většinou znamená penalizaci.
Marek Prokop
Profil
[#9] Předpokládá se, že Google má poměrně dost hodnotitelů, podle jejichž hodnocení se pak upravují algoritmy. Seznam asi bude mít podobný mechanismus. Nicméně základní metoda hodnocení kvality webu je spíš analýza jeho odkazového profilu (souhrnu všech zpětných odkazů) a případných dalších příznaků popularity mezi uživateli.

K poslednímu jedna poznámka. Když se Vám podaří vytvořit obsah, který ženy opravdu zaujme, zřejmě se to projeví sdílením a hodnocením na Facebooku. Opravdu populární české weby pro ženy mají těchto facebookových sdílení, lajků a komentářů tisíce až desítky tisíc. Je dost pravděpodobné, že i tyto signály vyhledavače využívají nebo brzy začnou využívat.
jirkapinus
Profil
Marek Prokop:

Díky za informace a doporučení

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0