Autor Zpráva
notwist
Profil
Zdravím,
poslední dobou mám problém se seznam.cz. Snažím se optimalizovat stránky a s Google nemám problém. Ale Seznam.cz nechce řádně zaindexovat stránky. Příklad http://mpstav.cz. Pokud zkusím toto: http://search.seznam.cz/?sourceid=szn-HP&thru=sugpart&q=site%3Ampstav.cz
tak tam stále vidím staré stránky, které ale nefungují a nové stránky se ve vyhledávači nezobrazí. Kód stránek jsem optimalizoval, zpětné odkazy zadal, vygeneroval XMLfeed, nastavený robots i s odkazem na XMLfeed. Nemáte někdo nějaký nápad, co dělám špatně? Děkuji za odpověď.
jenikkozak
Profil
notwist:
Možná vyhledávač Seznamu Vám chce dát čas na to, abyste z úvodní stránky vyházel ty nesmyslné nadpisy, které všechny vedou na stránku, na níž dohromady není nic napsáno.
On vlastně celý ten web příliš neoplývá obsahem, který by se na jednotlivých stránkách neopakoval. Duplicitní stránky jsou zcela správně vyřazeny. Proč na tom webu vlastně jsou? Vždyť už je to jednou napsáno na hlavní straně, která je důmyslně nazvána Hlavní stranou. Očekáváte návštěvníky s hodně dlouhým vedením?
notwist
Profil
Díky za odpověď. Pravda je, že textů tam mnoho není. To je bohužel slabá stránka lidí, kteří něco dělají a nedodají materiály. Šlo mi o to, abych dostal do menu všechny činnosti, co firma dělá a myslel jsem si, že by to mohlo pomoci vyhledávačům nalézt správné slovní spojení. Takže myslíte, že lepší bude tyto stránky smazat? Předpokládám, že další texty již neobdržím. A návštěvníky očekávám všeljaké, i ty méně důvtipné :-)
Petr ZZZ
Profil
notwist:
návštěvníky očekávám všeljaké, i ty méně důvtipné
Co má důvtipnost společného s tím, že někomu asi půjde na nervy, když klikne na šestnáctý odkaz a uvidí úplně a přesně a na chlup to samé, co viděl pod prvním, druhým, třetím, čtvrtým, pátým, šestým, sedmým, osmým, devátým, desátým, jedenáctým, dvanáctým, třináctým, čtrnáctým a patnáctým odkazem? Schválně jsem ti to vypsal, chápeš co chci říct? Šestnáct odkazů tam máš, na jediné stránce, hezky pod sebou, každý s jiným textem. Šestnáct. A všechny ty odkazy vedou na jednu a tu stejnou stránku. Ačkoli se všechny tváří, jakoby klikaly každý někam jinam. Ty se opravdu divíš, že Seznam pošle takový web ke všem čertům? Já se nedivím, já jsem vděčný. A ty bys měl být vděčný taky, protože jinak bys to tak asi nechal a přišel nadobro o všechny návštěvníky, kteří klikli byť jen na první tři odkazy.
notwist
Profil
OK, děkuji za rady, zmenším počet odkazů na minimum. Snad to pomůže. Mě se to taky takto nelíbí, ale náš zákazník, náš pán.
Kubaas
Profil *
Moc stránek nemáš, tak je do seznamu všechny přidej manuálně. Trvá to sice pár dní, ale stránky se tam objeví. Každopídně na kvalitě zapracuj.

Zde je přidáš: http://search.seznam.cz/pridej-stranku
LudekBrno
Profil
Kubaas:
Pokud na ty stránky vedou odkazy z hlavní stránky, tak si je tam Seznam přidá sám. Pokud si je nepřidal, nepřipadají mu dost zajímavé a tedy je nepřidá ani vložením do toho formuláře.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0