Autor Zpráva
Ricco
Profil *
Chcel by som sa spytat na situaciu ak mam domenu s koncovkou napr .tl a chcem ju seo optimalizovat pre google.sk bude penalizovana a bude optimalizacia tazsia alebo nema TLD na seo ziadny vpliv ?

Musim takuto domenu zaregistrovat do vyhladavaca alebo si ju naindexuje sam ? Vrta mi to hlavou napriklad pre seznam pri hladanom vyraze seo mi najde iba domeny .cz ale uz som vo vysledkoch videl aj .com aj .net
ninja
Profil
Seznam.cz exotické TLD neprojíždí, chce to je přidat ručně. Google indexuje vše, pokud to najde. Pro výsledky na google.sk ale může preferovat weby se stejnou TLD.
Websluzby
Profil
Ricco:

bude penalizovaná..?“ = nie, a prečo by mala byť..?

bude optimalizacia tazsia..?“ = o nič ťažšia / ľahšia ako pri akejkoľvek inej doménovej koncovke

Musím takúto doménu zaregistrovať do vyhľadávača..?“ = nemusíte, vyhľadávač Google by si ju mal nájsť sám - ani nie tak doménu :-) ako skôr webstránku na tej doméne.

...ale ak náhodou:

www.google.sk/addurl/

http://search.seznam.cz/pridej-stranku

.......

Prečo nepíšete s diakritikou?
Ricco
Profil *
Čo sa týka tej penalizácie -> myslel som to vlastne tak či nebudú uprednostňované web stránky s TLD .sk

Jednoducho lietam po internete a snažím sa nájsť odpoveď na túto moju otázku, často dostanem odpoveď že doménová koncovka nemá vplyv na SERP, a taktiež sú pri google.sk neni uprednostnované webky s koncovkou .sk

Potom ale nechápem prečo google.com a google.sk dávajú rôzne výsledky pre rovnaké dotazované výrazy. napr. "money"

.......
Bez diakritiky som písal preto, že som odchádzal z kancelárie a píše sa mi tak rýchlejšie.
Websluzby
Profil
Ricco:
prečo google.com a google.sk dávajú rôzne výsledky pre rovnaké dotazované výrazy

Na ten istý "dotazovaný výraz" musí Google v rôznych variantách dodať iné výsledky - je to predsa v prospech užívateľa.

Nemca používajúceho google.de napríklad na hľadaný výraz "auto" zaujímajú úplne iné výsledky ako Rusa hľadajúceho výraz "auto" cez google.ru = bolo by nezmyselné a pre užívateľov neefektívne keby obaja dostali rovnaké /globálne/ výsledky vyhľadávania ktoré by pre nich pravdepodobne neboli príliš relevantné.

...
Ricco
Profil *
Ano ja tomu rozumiem a samozrejeme že je to správne aby vyhladávač zobrazoval relevantné výsledky pre používateľa ale mne ide práve o to podľa čoho vyhladávač určí tú relevanciu -

- podľa doménovej koncovky ? - tu sa mnohí zhodujú že koncovka je irelevantná pre vyhľadávač
- podľa meta značky language ?
Marek Prokop
Profil
Podle mých zkušeností je sestupné pořadí podle důležitosti toto:

1) Jazyk samotné stránky (skutečný, ne meta language)
2) Jazyk odkazujících stránek (asi trochu i odkazovaných; nezkoumal jsem)
3) TLD
4) Umístění serveru

Poslední dvě kritéria jsou asi hodně slabá, první je výrazně nejsilnější, což je mj. vidět i z toho, že na TLD Googlu (např. google.de vs. google.sk) skoro nezáleží, ale na jazyku rozhraní záleží hodně.
Ricco
Profil *
Čiže vyhladávače ako google alebo seznam sú dostatočne sofistikované aby sami spoznali v akom jazyku sú stránky písané a správne ich zaradia do výsledkov pre užívatelov -

google do svojich jazykových verzií .sk .de ...
seznam do českých alebo svetových

chápem to správne ?

A ešte jedna otázka - meta language je tým pádom zase jedna z vecí ktoré sú v html hlavičke pre SEO zbytočné ?
Bubák
Profil
http://napoveda.seznam.cz/cz/fulltext-hledani-v-internetu/nez-zacnete-tvorit-web/#jazyk_stranky
Marek Prokop
Profil
Ricco:
vyhladávače ako google alebo seznam sú dostatočne sofistikované aby sami spoznali v akom jazyku sú stránky písané

Ano. Ve výjimečných případech se samozřejmě mohou splést, ale u Googlu jsem to už hodně dlouho neviděl.

seznam do českých alebo svetových

Seznam indexuje jen české stránky (až na pár výjimek).

meta language je tým pádom zase jedna z vecí ktoré sú v html hlavičke pre SEO zbytočné

Ano, to platí odjakživa.
Ricco
Profil *
Seznam indexuje jen české stránky (až na pár výjimek).

Odkiaľ teda berie výsledky pre voľbu - ve světě ?
Plaváček
Profil
Ricco:

Cituji z webu Seznamu:

Pro fulltextové vyhledávání v českém jazyce využívá společnost Seznam.cz, a.s. vlastní technologie, pro hledání v ostatních jazycích (ve světě) je použita technologie Bing.com od firmy Microsoft.

Ricco
Profil *
Aha tak pardon ... toto som si tam nejak nevšimol

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0