Autor Zpráva
Martin Weis
Profil
Dobrý den, zde http://404m.com/2010/08/30/nebezpecny-linkbuilding/ jsem se dočetl že lišta nahoře škodí. Používám Wordpress a v něm je lišta s navigačním menu ve výchozím stavu použitého vzhledu. Když si návštěvník klikne na kontakty tak se mu změní text uprostřed stránky text na obsah s kontakty, když klikne na ceník tak se zase uprostřed stránky vloží obsah s textem ceníku a horní a postranní lišty přitom stále zůstávají neměnné jak to bývá zpravidla zvykem.

V článku se mimo jiné uvádí " Odkaz v liště nahoře – Seznam – Seznam je na tento druh SEO spamu dosti náchylný.Odkazy v horní části jsou pro něj nepříjemné a silně jej poškozují. Zjištění jakéhokoliv náznaku prodeje vede k silné penalizaci. Důrazně nedoporučuji používání jakékoliv lišty nahoře na stránce, která vkládá text přímo do stránky."

1. Navigační lištu jsem však bral vždy jako samozřejmou věc, odkazy na ní navíc v mém případě vedou pouze na podstránky toho samého webu. Týká se toto pouze externích odkazů či by se skutečně horní lišta neměla používat raději vůbec v žádném případě?
2. Mimochodem koukal jsem se na firmy které mají snahu poskytovat SEO jako např. http://www.seo-expert.cz nebo http://www.seonastroje.cz a obě horní lištu s navigačním menu používají, že by toto nevěděli také?
ninja
Profil
Domnívám se, že autor textu lištou nahoře nemyslel navigační menu webu, ale lištu s odkazy na jiné weby, jak to používá třeba Lupa.cz nebo mnoho jiných webů.

Navigační menu, pokud obsahuje rozumný počet odkazů a textu, nevadí.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0