Autor Zpráva
Slash
Profil *
Ako by ste riešili situáciu keď mám stránku ktorú optimalizujem presmerovanú pomocou DNS na inú stránku - to znamená že ak použijem na tejto stránke sitemap.xml tak sa mi rovnaká sitemapa bude zobrazovať aj na druhej stránke.

Jednoducho mám sitemapu vynechať alebo máte na to nejaké iné riešenie ?
ninja
Profil
Co znamená že přesměrováváte pomocí DNS. CNAME?
Slash
Profil *
priznám sa že presne neviem ako je dns presmerovanie nastavene. Jedine co v tomto prípade viem je že pokial sa použije sitemap na ktorú je odkaz v robot.txt tak sa táto jedna sitemap.xml objavý na obidvoch stránkach. Preto som chcel zistiť či je možné nastaviť v robot.txt odkaz na dve sitemapy pokial je presmerovavane pomocou dns alebo radsej sitemapu uplne vynechat ...
Kalda
Profil
Dejte sem ideálně "obě stránky", abychom se na to mohli podívat, protože takto z toho nejsem moudrý. Tipuji, že popisujete doménový alias, ale může to být i něco jiného...
Slash
Profil *
No podla všetkého je to naozaj tak že je vytvorený doménový alias (presné stránky bohužial uviesť nemôžem).

Je vytvorený doménový alias na stránku www.stranka1.cz ktorá sa presmeruje na stránku www.stranka2.sk tu nastáva problém pretože na stranka2.sk je len jeden robots.txt - dá sa teda nastaviť v robots.txt odkaz na 2 sitemapy? pričom indexovacím robotom by potom bolo jasné ktorá sitemapa patrí ktorej stránke/aliasu ?
Slash
Profil *
Zabudol som napísať že stranka1.cz je vlastne len jazykovou mutaciou stranky2.sk. A pri presmerovaní v prehliadači zostane www.stranka1.cz aj keď fyzicky je stránka uložená na stranka2.sk
Kajman_
Profil *
Tady je ukázka jedné možnosti, jak dávat různé robots.txt
http://www.jakpsatweb.cz/server/mod_rewrite/mod-rewrite-priklady.html#robots_txt
(ale vyhodil bych tam to pravidlo RewriteRule !^robots\.txt$ - [L])

Pokud sitemapa není generována skriptem, tak by i ta mohla být podobně nachystána.
Slash
Profil *
Aby som to správne pochopil

do adresára www.stranka2.sk by som dal robots.txt s týmto obsahom

RewriteEngine on
#RewriteBase  /adresar
RewriteCond _%{HTTP_HOST}_robots.txt -F
RewriteRule ^robots\.txt$ _%{HTTP_HOST}_robots.txt [L]


A vytvoril by som dalšie dva súbory robots.txt takto -

_stranka1.cz_robots.txt
_stranka2.sk_robots.txt


pochopil som to správne ?
Kajman_
Profil *
Ne. Ten kód (při)dáte do souboru s názvem .htaccess

A stačí nechat jeden robots.txt, který je výchozí a pro doménu, pro kterou má být jinačí, nachystáte ten soubor (často bývá v názvu doménu i www).
Ale klidně můžete mít i oba soubory.
Slash
Profil *
Takže opat rekapitulacia

do htacces na www.stranka2.sk dam -
RewriteEngine on
#RewriteBase  /adresar
RewriteCond _%{HTTP_HOST}_robots.txt -F
RewriteRule ^robots\.txt$ _%{HTTP_HOST}_robots.txt [L]


A vytvorim -
robots.txt - ktorý bude odkazovat na sitemap.xml pre stranka2.sk
_www.stranka1.cz_robots.txt - ktorý bude odkazovat na sitemap.xml pre stranka1.cz

teraz to chapem uz spravne ?
Kajman_
Profil *
Jen jste u toho souboru vytratil první a poslední znak, správný název je .htaccess

A ten server musí tuto techniku podporovat, ale to jednoduše zjistíte, když to zkusíte.
Slash
Profil *
Ďakujem pekne za pomoc.

Ešte na koniec by som mal jednu otázku. Týka sa to tohto prípadu - pokiaľ by som chcel ošetriť presmerovanie stránok
www.stranka1.cz/index.php na www.stranka1.cz[/b]
a www.stranka2.sk/index.php na www.stranka2.sk[/b] pomocou redirect 301 kôli tomu aby sa mi nestrácala "odkazová šťava" dá sa to spraviť cez .htaccess ?
Kajman_
Profil *
Ano dá. Na tomto fóru se to několikrát řešilo, hledejte.
Slash
Profil *
hladal som ale nenasiel som to riešené pri domenovom aliase, pokiaľ som niečo prehliadol tak mi sem prosím ťa hoď link na tému ktorú máš na mysli
ninja
Profil
Doménový alias na to nemá žádný vliv, můžete použít klasické řešení.
Slash
Profil *
A aké presmerovanie by bolo najlepšie - niečo takéto bude fungovať ?

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^stranka1.cz
RewriteRule index\.php http://www.stranka1.cz/ [R=301,QSA,L]

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^stranka2.sk
RewriteRule index\.php http://www.stranka2.sk/ [R=301,QSA,L]


ide mi o to či môžem použiť premennú HTTP_HOST keď ide o doménový alias ... či tam nebude vždy uložená adresa domény stranka2.sk
Kajman_
Profil *
Slash:
niečo takéto bude fungovať ?

Těžko tak, jak chcete.
.htacces řešení
php řešení
Slash
Profil *
Toto riešenie -

RewriteRule  ^(.+/)?index\.(html?|php)$  /$1  [R=301,NC,NE,L]


presmeruje ale všetko co obsahuje index.php alebo index.html na www.nieco.sk ja potrebujem len to aby mi www.nieco.sk/index.php presmerovalo na www.nieco.sk a ostatne aby sa rootovalo normalne ...
Slash
Profil *
na presmerovanie index.php na stránku bez index.php som našiel tento zápis

RewriteCond %{THE_REQUEST} ^[A-Z]{3,9}\ /index\.php\ HTTP/
RewriteRule ^index\.php$ http://www.seochat.sk/ [R=301,L]


Probém je ale v tom že používam doménový alias a neviem ako presne vyzerá THE_REQUEST pri poziadavke na jednotlivé stránky ... je v niečom rozdielny v čom by som mohol stránky www.xxx.sk a www.yyy.cz odlíšiť aby ma to stále nepresmerovávalo na jednu stránku ale vždy na hlavnú stránku tej ktorej mutácie ?
Kajman_
Profil *
RewriteRule ^index\.php$ / [R=301,L,NE]

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0