Autor Zpráva
Martin Weis
Profil
Dobrý den,
pokud by se měla ze zvyšujícím počtem slov v titulku stránky či názvu titulku pro katalog od určié hodnoty zleva rozložit jejich hodnota mezi ostatní slova je tedy lepší nedávat pomlčky nebo "a" aby se ušetřil počet slov a tím se zbytečně nedrobila jejich hodnota ?

Příklad, víme že skoro nikdo nebude zadávat "pneumatiky - disky" nebo "pneumatiky a disky" ale buď "pneumatiky" a nebo jen "disky". Chceme však dostat obě slova do titulku aby jsme oslovily obě skupiny hledajících. Bude tedy efektivnější i když o něco nevzhlednější nazvat titulek pouze "Pneumatiky Disky" či to vyjde u tak krátkého titulku na stejno s tím oddělovačem ve formě "pomlčky" či spojky jako "a" nebo "i" ?
ninja
Profil
Logické je mít samostatnou stránku "Pneumatiky" a vedle toho druhou "Disky", respektive "Disky na auto".

Pokud to mermomocí chcete mít na jedné stránce, spojku "a" bych ponechal.
Martin Weis
Profil
Ještě bych se chtěl zeptat zdali má nějaký vliv z hlediska SEO rozdíl mezi zadání velkých písmen na začátku těchto slov obsažených v titulku protože uživatelé v některých případech budou tyto slova zadávat do vyhledávače spíše převážně s malými, jsou nějaké vyhledavače Case Sensitive?
panther
Profil
Martin Weis:
titulek by měl dávat v první řadě smysl, na nějaké vyhledávače prozatím zapomeň.

Dává ti spojení „Pneumatiky Disky“ smysl? Co kdybys takové spojení viděl jako titulek v novinách? Nic moc, že? Navíc nejsem anglicky mluvící země, abychom začínali každé slovo titulku velkým písmenem.

Pokud tam je skutečně obojí, použij spojení „Pneumatiky, disky“, případně „Pneumatiky a disky“. „Pneumatiky - disky“ mi také moc smysl nedává. Osobně bych ale vlil variantu, jakou nastínil ninja - jsou to dva různé produkty, které spolu nic moc společného nemají.
jenikkozak
Profil
Martin Weis:
jsou nějaké vyhledavače Case Sensitive?
Možná ano, nějaké nedotažené studentské práce třeba, jejich podíl však bude menší než zanedbatelný.
Ty lepší by snad měly být schopny pochopit, že „a“ je spojka a „,“ je čárka, těmto znakům snad nepřikládají stejnou váhu jako ostatním.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0