Autor Zpráva
Temper
Profil *
Dobrý den
Před několika dny jsem nahrál na interent stránku.A když jí dám vyhledat.Stránka se mi vyhledá.A zde mam dva problémy:
1)po kliknutí na odkaz na stránku se mi nezobrazí první strana ,ale stránka s id=5
2)druhý problém ,že po vyhledání stránky vidím jen odkaz ,ale nevidím ,,popis stránky" ,tak bych se chtěl zeptat ,jak ten popis nastavit
Děkuji za odpovědi

Moderátor Petr ZZZ: Titulek „Vyhledávní stránky“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Joker
Profil
Temper:
O jaké hledání jde? Na Seznamu? Googlu? Jinde?
Temper
Profil *
Joker:
google
panther
Profil
Temper:
obsah je na straně s ?id=5, proto je nabídnuta právě tato. Na HP obsah není nebo je nekvalitní nebo nneí relevantní vyhledávanému řetězci.
Joker
Profil
Temper:
1)po kliknutí na odkaz na stránku se mi nezobrazí první strana ,ale stránka s id=5
Zřejmě strana s id=5 (podle Googlu) odpovídá hledanému výrazu lépe než hlavní strana.

2)druhý problém ,že po vyhledání stránky vidím jen odkaz ,ale nevidím ,,popis stránky" ,tak bych se chtěl zeptat ,jak ten popis nastavit
Ten „popis stránky“ je úryvek z textu stránky, ve kterém se vyskytuje hledaný text.

Jestli hlavní stránka obsahuje nějaký „inteligentní“ obsah typu úvodního obrázku, flash animace nebo tlačítka „Vstupte“, vysvětlilo by to oba ty body.
jenikkozak
Profil
Temper:
Chcete-li se vyhnout spekulacím, uveďte tu odkaz na web, o který se jedná.
Temper
Profil *
Joker:
Váše odpověď by odpovídala mému problému. Stačilo by teda vložit na stránku meta name="description" a vyřešilo by to můj problém??
l564
Profil
Temper:
A máš v PHP či HTML dokumentu alespoň tuto základní strukturu?
<HTML>
  <head>
    <META NAME="DESCRIPTION" CONTENT="Popis stránky">
    <META NAME="AUTHOR" CONTENT="Autor">
    <META NAME="KEYWORDS" CONTENT="Klíčová slova">
    <title>Titulek</TITLE>
  </head>
<body>

Zde je tvůj obsah

</body>
</html>
Temper
Profil *
l564:
ano tuto strukturu mam
jenikkozak
Profil
Temper:
Fajn, tak keywordy zase smaž, protože ty ti na nic nejsou.
Temper
Profil *
jenikkozak:
Z jakého důvodu myslíte ,že jsou zbytečné. A stejnak to neřeší můj problém.
jenikkozak
Profil
Temper:
Ptal jsem se, o jaký jde web, asi jsi to přehlédnul. Tím by se totiž ten tvůj problém řešit dal.
Na keywordy se dívají snad už jen lidé nakažení pochybnými algoritmy, které určují tzv seo webů. Proto si myslím, že jsou zbytečné. :-)
Petr ZZZ
Profil
l564:
A máš v PHP či HTML dokumentu alespoň tuto základní strukturu?

Vyhledávače <meta name="keywords"> už dlouho ignorují, protože to autoři webů zneužívali.

Pokud vím, mohou některé vyhledávače ukázat description jako krátký popis webu, nevím ale, zda to má vliv na řazení či výběr výsledků a obával bych se, že i <meta name="description"> nebude na nic, pokud se obsah description nebude vyskytovat i ve viditelné části <body>.

Temper:
Bez odkazu na problematický web se asi víc nedovíš.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0