Autor Zpráva
mhmpr
Profil
Zdravím, provozuji eshop se šperky. V nástrojích pro webmastery jsem si všimnul, že mě Google začal zobrazovat Sitelink odkazy. Tomu jsem pochopitelně rád, ale dle mého mi tam zobrazuje méně podstatné stránky.
Viz: http://www.google.cz/search?q=sperky+mhm

Spíš by se mi hodilo, kdyby tam vypisoval jednotlivé kategorie eshopu (náušnice, soupravy, prsteny atd.)

Pokaždé, když stránku zakažu, tak ji nahradí nějakou jinou, která je na tom stejně, tedy, že není tak důležitá. Je nějaký způsob jako toto ovlivnit.

Viz třeba moje konkurence: http://www.google.cz/search?q=monika+jbc
Tam je to dle mého už v pořádku.
Díky za rady.
ninja
Profil
1. Postupně blokujte nechtěné stránky, až tam Google dá Vámi požadované.
2. Zlepšete optimalizaci požadovaných stránek.
3. Zamyslete se a koukněte do statistik, jestli náhodou uživatelé spíše nechtějí ty, co automaticky vkládá Google.
mhmpr
Profil
1. to postupně dělám, ale Google svéřepě dále strká do Sitelink pořád ty méně důležité stránky. :)
2. Nemyslím si, že bych je měl extra špatně optimalizované, ale zkusím to upravit
3. Tady jsem si jist, že nechtějí. Lidi hledají přesně názvy kategorií, molokdo hledá obchodní podmínky, nebo kontakty, které jim Google předhazuje.
Marek Prokop
Profil
[#3] Nezapomeňte, že sitelinky se zobrazují jen na navigační dotazy, tj. lidem, kteří hledají přímo Váš web. Ti mohou chtít kontakty, obchodní podmínky apod. mnohem častěji než uživatelé, kteří Váš web dosud neznají.

Osobně mi připadá zbytečné ztrácet se sitelinky čas. Návštěvnost ani nic jiného tím stejně neovlivníte.
mhmpr
Profil
Takže se dá říct, že ty sitelinky jsou generovány na základě vyhledávacích dotazů jednotlivých návštěvníků? A na základě toho Google vybere vhodné stránky? Takto to funguje?
ninja
Profil
Sitelinks se generují jednotné, Google ale může z aktuálně platných zobrazit jen některé.

A nesouhlasil bych s Markem, alespoň na našich webech sitelinks ovlivňují CTR významně. Stránka s kontakty ale bude často opravdu to, co uživatel hledá, a proto bych ji neblokoval.
mhmpr
Profil
ok, diky za Vaše názory. Zkusím to postupně různě blokovat a uvidím co to bude dělat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0