Autor Zpráva
mhmpr
Profil
Toto téma se zde již jednou řešilo, ale zůstalo bez odezvy, tak bych si dovolil toto téma znovu otevřít.
Posledni dobou se docela hodně snažím feed pro zboží.cz předělávat, tak abych vyjížděl na lepších pozicích. Bohužel ať dělám cokoli, zlepšení pozic nenastává. Dokonce i naši odběratelé, kteří od nás berou naše výrobky mají podstatně lepší umístění. A to si myslím, že ve feedu mají zboží hůře popsané než my.

Dokázal by mě někdo poradit aspoň přibližně, dle jakého klíče se řadí výsledky? Na jaké faktory je nutné se zaměřit?

Předem díky za každý tip.
ninja
Profil
Máte název zboží v v titulku, popisu a něco smysluponého v kategorii? Máte u eshopu vyplněné všechny údaje? Máte placený zapis na Firmy.cz? Jak vyjíždíte v přirozených výsledcích na fulltextu?
mhmpr
Profil
Pochopitelně mám vyplnené všechny požadované údaje. Ty jsou samozřejmě relevantni k danému výrobku. Spíš si hraji se slovy, různě to měním, ale výsledek je mizerný.
Placený zápis jsem měl, ale nemělo to efekt. V podstate to mělo stejné výsledky jako, když používám neplacenou alternativu. Jak říkám, naši odběratelé mají s minimem optimalizace podstatně lepší výsledky než my, což mi hlava nebere.

V přirozených výsledcích fulltextu Seznamu si vedeme velmi dobře, na všechny kw do 5 místa, ale spíš líp.

Třeba na Heurece se stejně udělaným feedem si vedeme o 2 třídy líp. A nemáme nasazenou nějakou extra cenu za proklik.
ninja
Profil
1. Měl jsme na mysli obecné údaje o eshopu, ne jen informace o jednotlivém zboží. Více nabízených možností a služeb znamená lepší skóre.

2. Placenou variantu Zboží.cz nebo placeý zápis na Firmy.cz? To je dramatický rozdíl.

3. Vaši odběratelé mají i lepší výsledky v přirozených výsledcích fulltextu, nebo jen na Zboží.cz?
mhmpr
Profil
1. všechno vyplněné správně, je pravda, ze bych měl aktualizovat další možnosti platby atd.
2. ano bavime se o placené variantě na zbozi.cz, ale jak jsem říkal, návštěvnost identická, jen mě to navic stálo peníze
3. pouze na zboží, ve fulltextu se vůbec nechytají. Nemyslím, že by zbozi nějak souviselo s fulltextem. Nebo jo?
ninja
Profil
Aktualizujte tedy obecné informace o vašem eshopu a zvažte případně nabídku dalších možností. Čím více služeb/možností, které Zboží.cz rozeznává, váš eshop nabízí, tím lepší skóre.

Placený zápis na Firmy.cz pomáhá.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0