Autor Zpráva
Hracho
Profil
Čaute chcem sa opýtať, či je pravda, že dávajú pokuty za hustotu kľúčových slov - (Pravdaže nie je dobré ani keď sa objavuje príliš často, lebo v tom prípade môže dostať webstránka pokutu za optimalizáciu pre vyhľadávače.). Vo všeobecnosti sa dá povedať, že má hustota na tie slová, na ktoré sme stránku optimalizovali, padnúť medzi 2-8 %.

ide o to, že mne vyhadzuje analyzér hustoty kľúčových slov

univerzálna kovovýroba 50 %
kovo service 33.33 %
zámočníctvo pezinok 33.33 %

a neviem to dostať pod 8% :-(

Ďakujem za info
Joker
Profil
Přesouvám do kategorie o SEO (původní kategorie HTML).

Nechápu ta procenta, to máte stránku, kde slova „univerzálna“ a „kovovýroba“ tvoří 50% obsahu?
Není spíš divný ten analyzér?

Jestli to je normálně napsaný srozumitelný text, myslím se ze strany vyhledávačů není čeho bát.
Hracho
Profil
Joker:
v prvom rade ospravedlňujem sa za nevhodne vloženú tému.

Prosím Ťa ak môžeš pozri si www.kovo-service.sk a skús mi pls poradiť prípadne pozrieť či je to ok.
Ďakujem
Joker
Profil
Hracho:
Už je mi to jasné, buď jste do toho analyzéru dal špatný soubor, nebo si vylámal zuby na rámech.
Jelikož ten horní rám obsahuje jen asi dvě věty, skutečně má takhle brutální hustotu klíčových slov.

U toho webu není ani takový problém formulace textu, jako ty rámy, to že pomalu každá věta je v jiném souboru bude nejspíš problém i pro vyhledávač.

A ještě z pohledu ne vyhledávače, ale návštěvníka: Nevadí Vám, že ten prostředek je na tom pozadí absolutně nečitelný?
LudekBrno
Profil
Hracho:

Na té stránce není v podstatě žádný text, takže je klidně možné, že ta klíčová slova zabírají tolik procent. Rozhodně bych ale nepočítal s tím, že taková stránka má vůbec nějakou šanci dostat se na přední pozice. Není tam vůbec žádný zajímavý obsah, který by mohly vyhledávače nabízet hledajícím návštěvníkům a proto bude naprosto nezajímavá i pro vyhledávače. Navíc některé odkazy v levém menu nefungují, což taky nepřinese kladné body. V případě tohoto webu nemá vůbec smysl řešit klíčová slova, protože nemají žádný obsah. Až bude obsah vytvořen, potom se dá optimalizovat množství klíčových slov.
Hracho
Profil
LudekBrno:

Menu vľavo ide komplet, nešla jedná záložka, niečo som na nej momentálne robil. Kam mám ten obsah pls vytvoriť a čo do neho dať?
Chápeš ide o to, že je to kovovýroba, čiže tam sa moc nedá písať nejaký obsah - omáčka okolo. Ak môžete pls poraďte ako stránku vylepšiť. Veľmi pekne Ďakujem
Hracho
Profil
Joker:
vadí a moc, práve preto sa snažím vybrať lepšiu kombináciu či už obrázok/písmo alebo zatiaľ dám obrázok preč kým nenájdem lepší...
Predpokladám, že ste určite lepší a skúsenejší vo web stránkach, čo by ste mi v mojom prípade odporúčil?
Ďakujem.
Joker
Profil
Hracho:
Predpokladám, že ste určite lepší a skúsenejší vo web stránkach, čo by ste mi v mojom prípade odporúčil?
Upřímně řečeno, doporučil bych si nechat stránky vytvořit od odborníka.
LudekBrno
Profil
Hracho:

Jasně, chápu, že je to kovovýroba. Ale to vyhledávače nezajímá. Je zajímá, jestli stránka má nějaký užitečný obsah nebo nemá a podle toho se rozhodují jestli a na jaké pozici stránku budou nabízet hledajícím návštěvníkům. Jestli chceš, aby stránka pro vyhledávače (návštěvníky) zajímavá byla, nějaký unikátní obsah prostě budeš muset vytvořit, jinak máš smůlu a návštěvníci přes vyhledávače nebudou. Vím to moc dobře sám, taky nabízím technické služby v oboru, kde se toho teoreticky moc napsat nedá. Ale nakonec mi nezbylo než na to sednout a hrát si na spisovatele, až jsem se sám divil, co se dá napsat :-) A nepochybuju o tom, že i o kovovýrobě se toho dá napsat spousta.
Hracho
Profil
Joker, LudekBrno:

chlapci skúste to pozrieť teraz ak máte chuť...
už mám aj nižšie percentá v hustote kľúčových slov /vyhovejúce/ a dosiahol som 95 - 100% relevanciu analýzy meta tagov.

Je to podľa Vás lepšie? celkovo či je stránka teraz viac "zaujímavá" pre vyhľadávače a aj dizajnovo /viem, že to nie je bomba ale.../
panther
Profil
Hracho:
dosiahol som 95 - 100% relevanciu analýzy meta tagov.
nevím, kde jsi tuto informaci dostal, ani co si o tohoto čísla slibuješ. Navíc, metatagy, když už je na webu máš, patří do HTML, ne do stylů (tag <style>). Metatagy jsou z pohledu SEO téměř nepodstatné, jediné, o čem se dá hovořit, je meta description (+ samozřejmě kódování).

Tahle stránka je pro návštěvníka naprosto otřesná, očekávám tedy vysokou míru opuštění tohoto webu. Je to dáno tím, že jsi zvolil naprosto nevhodnou a nevkusnou kombinaci pozadí a textu. Na úvodní stránce se text nedá vůbec přečíst, není tedy možnost pokračovat dále do webu a není důvod na webu setrvat.
Zvolit na pozadí fotografii, je samo o sobě téměř vždy sebevraždou. Ty jsi navíc zvolil fotografii s převahou světle šedých odstínů, k tomu jsi dal bílé a žluté písmo. Webu nepomůže ani zakázání obrázků (opět šedá vs. bílá), ani vypnutí stylů (bílá vs. bílá). V tomto stavu mu nepomůže nic.

Pokud chceš dosáhnout nějakého výsledku, začni tím, že si uděláš/necháš udělat nový design, na kterém budou informace čitelné a čtitelné. Pak se můžeme bavit dál o tom, jak webu pomoci výše ve výsledcích vyhledávání.
Hracho
Profil
panther:

ok beriem kritiku na to aby som sa dokázal posunúť dopredu a hlavne ako radu...
Aku farbu písma odporúčaš ako príjemnú? aby som si vedel k tomu vybrať vhodné pozadie...
Hracho
Profil
panther:
kódovanie ktoré mám je zlé?
Petr ZZZ
Profil
panther:
jediné, o čem se dá hovořit, je meta description
Přidal bych ještě tag <title> v hlavičce. Zobrazuje se jako nadpis výsledku vyhledávání a pak na samotné stránce v horní liště prohlížeče.
Hracho
Profil
Petr ZZZ:
Petr ďakujem za radu, to som tam nahodil.

Zmenil som dizajn, je to určite príjemnejšie ako s tým obrázkom, to uznávam...
panther
Profil
Petr ZZZ:
Přidal bych ještě tag <title> v hlavičce.
hovořil jsem o metatagách, ne o obsahu hlavičky. Jinak máš samozřejmě pravdu, titulek chybět nesmí.

Hracho:
design se SEO obecně nesouvisí. Ale to, co jsi vytvořil ty, nikoho na webu neudrží, nic tedy neprodáš, nenabídneš. A to je špatně. Barva mi je příjemná, pokud jde o text, třeba černá, ale na barvě nezáleží - a dostáváme se skoro k hodnocení stránky, které sem, do sekce SEO, vůbec nepatří.
Hracho
Profil
panther, prepáč ja viem, že to sem nepatrí, to sa celé zvrtlo pri dizajne. Ak máš chuť prerobil som to tak si to môžeš pozrieť, myslím si, že je to už o veľa príjemnejšie. Rovnako ak máš chuť môžeš pozrieť či som dobre prerobil aj metatágy.
Chlapci nechcem Vás moc zaťažovať, už som to písal, že sa učím a som človek ktorý sa učí na vlastných chybách, preto som Vám vďačný za každú kritiku...
LudekBrno
Profil
Hracho:

Na tom webu ale stále nemáš žádný obsah, který by mohl návštěvníky a tedy i vyhledávače přitáhnout. Takto opravdu nemáš žádnou šanci dostat se mezi konkurencí na vyšší místa ve vyhledávání. Jinak to pozadí je divné, dole se ti asi začíná opakovat (na monitoru s vyšším rozlišením). Obrázky nemají dobře vyplnění parametr alt (pouze zkopírovaný název souboru) a jelikož obrázky jsou v podstatě to jediné, co na tvém webu tvoří nějaký obsah, alespoň ten alt vypiš trochu detailněji. A neříkej, že ke každém tomu výrobku není možné napsat alespoň jeden odstaveček textu. Podle mě v tomto stavu nemá moc smysl web předělávat, protože vůbec nevypadá profesionálně. Chápu, že máš asi radost ze svého vlastnoručně vytvořeného webu, taky jsem ji měl, když jsem první html web naťukal :-) Ale určitě bych ho nepoužil jako prezentaci svého živobytí. Bohužel zákazníci neocení ruční práci, ale pouze výsledek a celkový dojem. A totéž se pokouší hodnotit i vyhledávače a obávám se, že moc nadšené nebudou. Osobně bych se vykašlal na svoji hrdost (tu bych si schoval na vytváření nějakého hobby webu :-)) a pro komerční záležitost zvolil nějaké řešení, které je zdarma a při tom bude vypadat i fungovat z hlediska SEO nesrovnatelně lépe a profesionálněji. Já používám například Zencart (pro shop) a Joomla (pro jiný projekt). Pro obojí existuje obrovské množství šablon a ty si ještě můžeš doladit k obrazu svému.
Hracho
Profil
Ludek

Ďakujem za mnoho užitočných rád...
Idem pozrieť tie programy a skúsim sa s nimi pohrať.
Vieš, ja to nerobím pre hrdosť alebo podobne, ale chcem sa to naučiť robiť.
Čo je hlavné, celé je to hobby, nerobím to pre peniaze ale pre brata :-)
Hracho
Profil
LudekBrno:

tie programy Zencart a Joomla sú voľne stiahnuteľné alebo musím zohnať?
ludekbrno
Profil *
Hracho:
To je fajn, že to děláš pro bratra, ale to bohužel vyhledávače taky neocení a bratrovi moc nepomůže, když bude mít web zdarma, ale nepřijdou mu na něj návštěvníci :-) Ty programy co jsem zmínil jsou zdarma i pro komerční použití, takže bez problému. Ten Zencart je vlastně aplikace pro e-shop, což asi potřeba není. Joomla je redakční systém, kde po instalaci budeš mít administrátorské rozhraní, pomocí kterého bez potřeby znalosti programování webu můžeš (i bratr) přímo vkládat obsah, tedy texty, obrázky, videa atd. Je fakt, že Joomla je na takové použití až zbytečně dobrá, ale to určitě nevadí a hlavně pro ni existují spousty opravdu profesionálně vypadajících šablon, taky zdarma. Podmínkou ale je webhosting s podporou PHP.
Hracho
Profil
ludekbrno:

Poprosím Ťa môžeš mi v krátkosti opýsať tu Joomlu ako funguje? stiahol som si to ale nevidím súbor exe, že by som to nainštaloval /je to pre mňa absolútna novinka :-D/
Hracho
Profil
ludekbrno:

stiahol som verziu Joomla_1.5.6-Stable-Full_Package
ludekbrno
Profil *
Hracho:
To není program pro počítač, ale pro php server. Tedy stažený soubor rozbalíš a nahraješ přes FTP na hostingový server. Tam se teprve spustí instalace. Nějaký základní návod k instalaci určitě najdeš v tom staženém balíčku.
Hracho
Profil
ludekbrno

chápem Ďakujem ti pekne !!!
Prajem všetko dobré.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0