Autor Zpráva
Martin111
Profil *
Ahoj,

líbí se mi jakým způsobem je řešena upoutávka na značku Nike v úvodu stránky. Návštěvník, pokud chce vědět víc o značce, si rozklikne Více info, a zobrazí se mu dlouhý článek o značce Nike.

Přepodkládám, že to je skryto Javascriptem (jestli ne, nekamenujte mne, do tohohle vůbec nevidím). URL se po rozkliknutí více info nemění.

Jak se na toto "dívají" vyhledávače? Vidí při "sbaleném" stavu celý text stále jako by byl kompletně rozbalený, nebo ne?

Podle mě je to zajímavé řešení, jak dodat na stránku zajímavý unikátní obsah cílený na klíčová slova, který přitom nebude obsahovat zákazníky, které tento nezajímá, případně jej už četli.

Díky za názory do diskuze... :)
Martin111
Profil *
omlouvám se, nějak mi vypadla adresa stránky, o které tahle diskuze je. Najdete ji zde
margin
Profil *
Martin111:
Přepodkládám, že to je skryto Javascriptem (jestli ne, nekamenujte mne, do tohohle vůbec nevidím).
Je tu uděláno špatně, správně by to mělo být skryto a zobrazováno JavaScriptem. Na Odkázané stránce je to skryto pomocí CSS a zobrazováno JavaScriptem, takže návštěvník s vypnutým JavaScriptem má smůlu.

Jak se na toto "dívají" vyhledávače? Vidí při "sbaleném" stavu celý text stále jako by byl kompletně rozbalený, nebo ne?
Vidí rozbalenou nabídku, protože neznají CSS ani JavaScript.
joe
Vyhledávač vidí to, co je v kódu, v tomto případě tam vidí zduplikovaný text (alespoň začátek)...

margin:
Vidí rozbalenou nabídku, protože neznají CSS ani JavaScript.
Ne, vidí obě, jak rozbalenou, tak nerozbalenou.

Martin111:
Takový příklad si z toho webu neber, opravdu to je špatně uděláno.
Martin111
Profil *
aha, myslel jsem si to, díky za objasnění, a omlouvám se za chyby, které jsem nadělal v původním příspěvku (teď na ně koukám).

Určitě tenhle nápad využiji na některém ze svých webů, líbí se mi to :)
margin
Profil *
joe:
Ne, vidí obě, jak rozbalenou, tak nerozbalenou.
Toho jsem si nevšiml, ani jsem takovou prasárnu neočekával.

Martin111:
Určitě tenhle nápad využiji na některém ze svých webů, líbí se mi to
Používá se to poměrně běžně a jde to udělat bez výše zmíněných nedostatků, jak na to se párkrát probíralo i ve zdejší Diskusi.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: