Autor Zpráva
Peta8
Profil
Dobrý večer,

rád bych se zeptal na konkrétní radu.

Udělal jsem stránku http://www.pestujemeweb.cz/obsah/dalsi/cestina-a-typografie/me-o-mne.php (PR 3).
Na dotaz mě mně (i obráceně) je v Google první a denně na ni chodí okolo 300 UIP.

Pak jsem udělal stránku http://www.nabla.cz/obsah/cestina/clanky/me-mne.php (PR 0). a nechodí na ni nikdo a v Google je někde hluboko.

Měli byste prosím nějakou konkrétní radu, jak novější stránku vylepšit, aby se "co nejrychleji" posunula nahoru. Možná je na ní něco špatně.

Děkuji.

Petr
Petr ZZZ
Profil
Jak jsou ty dvě stránky staré? Kolik na ně vede odkazů?
Vietnam Che Ngon So
Profil *
Nejdřív bych se zamyslel proč je první lepší

- první web je na "silnější/důvěryhodnější" doméně a stránka tak dostáva hodně "síly" i přes interní odkazy (celkově na ni vede více odkazů)
- na první stránku vám přímo vedou odkazy, na druhou žádný (sice jsou nofollow ale u Googlu asi lepší než nic)
- na první stránce máte víc obsahu
- nadpisy máte skoro stejně, ale stejně bych do H1 dal spíš "název/téma stránky" než název webu

No, takže z toho vyplývá znatelnej rozdíl v offpage faktorech, takže bych provedl linkbuilding. Ale ne jen pro to jednu stránku, ale pro celej web (odkazy je třeba tvořit přirozeně)...
Petr ZZZ
Profil
Vietnam Che Ngon So:
první web je na "silnější/důvěryhodnější" doméně
Zda je "silnější", jsem nezkoumal, ale proč by měla být důvěryhodnější?

sice jsou nofollow ale u Googlu asi lepší než nic
nofollow jsem netestoval, ale noindex Google respektuje (např. mou stránku o pralese vygůglíš jen nepřímo). Předpokládám tedy, že také odkazy s rel="nofollow", alespoň pokud jde o Google, jakoby nebyly. Mohou přivést návštěvníky, na pořadí ve vyhledávání zřejmě ale přímý vliv nemají.
Vietnam Che Ngon So
Profil *
Mno tipuju že doména/web bude starší (tu doménu znám i já), vede na ni víc odkazů a hlavně je v serpu vejš, takže imho bude pro Google důvěryhodnější. Vyjádřil jsem jen svůj názor, nechci se hádat...
ninja
Profil
Vietnam Che Ngon So: je v serpu vejš, takže imho bude pro Google důvěryhodnější


Je tomu zcela obráceně ;).
Peta8
Profil
Děkuji za analýzy.

Konkrétní rada tedy je dělat linkbuilding (spamovat). Nějaké vylepšení kódu by nepomohlo?
Marek Prokop
Profil
[#7] Jen se s dovolením ohradím proti rovnici link building = spamování. Link building je seriozní metoda, často s velkým přínosem pro uživatele, kdežto spamování je sviňárna, která každého jen otravuje.
Peta8
Profil
Marek Prokop:
Marku, ohradit se můžete. Budu také rád, když mě vyvedete z omylu. Já totiž za link buildingem vidím spamování odkazy.
Pokud dojde k výměně tematických odkazů mezi weby po dohodě, spamování to zřejmě není; je tohle tedy ten link building?
ninja
Profil
Peta8: Ano, například. Marek na svém školení jmenuje mnoho dalších. Není problém většinu z nich vygooglit.
Marek Prokop
Profil
[#9] Výměna odkazů je jednou z mnoha desítek linkbuildingových metod. Dělá-li se dobře, spamem není. To ale platí skoro o každé dílčí metodě -- vždy můžete dělat věci dobře a lidem tím přinášet nějakou hodnotu, nebo je dělat natolik špatně, že tím lidi jen obtěžujete.
Peta8
Profil
ninja:
To je pozvánka na školení?

Marek Prokop:
Víte, Marku. Já jsem ohledně SEO myšlením asi stará škola. Pro mě je SEO to, když se udělá dobře web. Obsah, kód, popisky. Nemusím se starat o nějaké SEO, stačí přeci myslet. Ale třeba je pravda někde jinde.

Teď je všude samé SEO, DevCampy, školení, frameworky, ale nikdy na českém internetu nevidím výsledky.
Podle mě se dá udělat terno (hromada peněz, sláva) i pouhým jednoduchým HTML webem se spoustou kvalitního obsahu. Ale to obnáší oborové znalosti, úsílí a čas.
A to se dnes chce málokomu a není to tak moderní.
Marek Prokop
Profil
[#12] Péťo, jistěže stačí udělat dobře web a mít kvalitní obsah, jenže pro praxi jsou tyhle rady, s prominutím, k ničemu. Je to totéž, jako byste absolventovi základní školy poradil, ať to prostě dobře spočítá, a předpokládal byste, že mu to bude stačit na nobelovku za fyziku. Bez odpovídajícího vzdělání (a praxe) lidé obvykle nevědí ani to, co to "dobře" znamená, natožpak aby to uměli udělat.

Ostatně, ptát jste se tady začal Vy, ale odpověď "udělejte to dobře" by Vás zřejmě neuspokojila.
Petr ZZZ
Profil
Peta8:
Já totiž za link buildingem vidím spamování odkazy.
Jak píše Marek Prokop, záleží na kontextu a provedení. Umístí-li někdo na italskou diskusi o akvarijních rybičkách nesouvisející chvalozpěv na rekonstrukce bytového jádra za super ceny, včetně odkazu na stavební firmu v Praze, navíc v češtině, je to jasný spam. Umístím-li na diskusi o webdesignu odkaz na svou stránku o pralese, abych podložil důkazem tvrzení v rámci daného tématu, je to ku prospěchu diskuse. Zvědavci, kteří se na mou stránku podívají, jsou mi zaslouženou odměnou, a odkaz je užitečný, protože ilustruje diskutovanou souvislost. Dalo by se tomu říkat princip vzájemnosti – všichni zúčastnění z toho něco mají.
Peta8
Profil
Marek Prokop:
Marku, rozumím, co chcete říct. Co znamená "udělat to dobře", o tom totiž většina lidí nemá ani potuchy.
Děkuji za odpovědi.
JanaMala
Profil
Petr ZZZ:
Umístím-li na diskusi o webdesignu odkaz na svou stránku o pralese, abych podložil důkazem tvrzení v rámci daného tématu, je to ku prospěchu diskuse. Zvědavci, kteří se na mou stránku podívají, jsou mi zaslouženou odměnou, a odkaz je užitečný, protože ilustruje diskutovanou souvislost. Dalo by se tomu říkat princip vzájemnosti – všichni zúčastnění z toho něco mají.

Ale může takový odkaz pomoci i ke zlepšení pozice ve vyhledávačí? Prý google odkazům které nejsou tématicky příbuzné nepřikládá váhu? Protože podle mne google nemůže poznat že v tomto případě se o spam nejedná a odkaz je užitečný.
Petr ZZZ
Profil
JanaMala:
Odkazy z této diskuse mají rel="nofollow", přímý vliv na pozice tím pádem nemají, a to bez ohledu na to, zda jsou nebo nejsou tématicky příbuzné.
Peta8
Profil
Já si stejně myslím, že Google si proleze co chce, na metatagy nehledíc.
Marek Prokop
Profil
Jen na okraj, zrovna jsem zachytil na twitteru Randa Fishkina: "After London #linklove, I thought I'd seen some of the best ever link tactics being given away, but @krisroadruck topped 'em."

To je přesně to, co se mi na link buildingu líbí -- i zkušení profíci, kteří ho dělají přes 10 let se stále učí a/nebo vymýšlejí nové metody. Z tohoto pohledu je to asi nejzajímavější obor související s tvorbou a propagací webu.
Petr ZZZ
Profil
Peta8:
Já si stejně myslím, že Google si proleze co chce

To je jednak spekulace a jednak na tom nezáleží. Jde o to, jak se které odkazy odrazí na pozicích. Nicméně i odkazy s rel="nofollow" mohou mít smysl, pokud odkazují na web, který je pro návštěvníka přínosný. A naopak: Jde-li jen o to, dostat nějaký podprůměrný MFA-web na přední pozice, odkazy s rel="nofollow" asi mnoho platné nebudou.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0