Autor Zpráva
ludekbrno
Profil *
Hezký den, poslední dobou se mi web http://kamerovatechnika.cz pomalu, ale jistě sune dolů v SERP google na klíčovou frázi "kamerové systémy". Nemám na webu nějaký zásadní kopanec, který by googlu vadil? Vadí třeba, že jsem poslední cca 2 měsíce na webu nic nezměnil ani nepřidal? Nebo je problém spíš ve zpětných odkazech, které přirozeně nezískávám (to v mém oboru asi nikdo). Nebo googlu vadí, že jsem zkušebně použil systém backlink genius? Zvláštní, že na Seznamu jsem naopak posločil na první stranu. Web je starý asi půl roku. Budu rád za každý tip. Případně i tip, kde koupit zpětné odkazy pro můj obor, hledal jsem, ale nic moc jsem nenašel. Díky.
Petr ZZZ
Profil
ludekbrno:
Vadí třeba, že jsem poslední cca 2 měsíce na webu nic nezměnil ani nepřidal?

Myslím si, že toto by vliv mít nemělo. Já jsem na svém webu (téměř) nic nezměnil mnoho měsíců (možná déle než rok) a nějakých nápadných změn jsem si nevšiml, spíš mám pocit, že se pozice dlouhodobě zlepšují. Např. heslo Saperda mi zřejmě Google bral zpočátku jako duplicitu, protože mám čtyři stránky o čtyřech druzích – Saperda punctata, octopunctata, perforata a scalaris). Dřív jsem tyto čtyři stránky ve výsledcích vůbec neviděl, teď jsou aspoň některé z nich jakž takž nalezitelné (i když hůře než stránky o rodech jen s jedním druhem).

Nebo googlu vadí, že jsem zkušebně použil systém backlink genius?
Vlastní zkušenost s tímto systémem nemám, ale zdá se, že backlink génius není dobrý nápad.
Marek Prokop
Profil
Dobrý den,

co znamená, že se pomalu sunete dolů. Na jaké nejlepší pozici jste byl a jak dlouho to bylo od startu webu? Případně jak (resp. proč) si jste jistý, že jste na té pozici byl?

Jinak mám pocit, že už jsme se tady o tom webu bavili a že jsem Vám k němu něco psal. Např. mi přijde dost nešťastné z úvodní stránky odkazovat slovy "kamerové systémy" na stránku /kamerove-systemy-c-109.html a z ní hned zase stejnými slovy "kamerové systémy" na úvodní stránku. Minimálně tím děláte z uživatelů blbce (takže jich polovina otráveně odejde) a chytřejší vyhledavač si o tom také nic hezkého asi myslet nebude.

Celkové to na mě dělá dojem, že jste trochu odflákl analýzu klíčových slov a z ní odvozený návrh navigační struktury webu, takže tam podobných chyb může být víc.

Jinak nákup odkazů už je black-hat technika, nákup odkazů přes systémy typu Backlink Genius je navíc hodně hloupá technika a úplný vrchol hlouposti (s prominutím) je přiznat se k tomu ve veřejném fóru. Co čekáte, že se stane, když nepokrytě uděláte něco, co si vyhledavače kategoricky nepřejí?
ludekbrno
Profil *
Marek Prokop:
Pěkně studená sprcha, ale díky za ni. Budu se nad tím muset pořádně zamyslet. Jinak jsem býval na počátku druhé strany, ale poslední měsíc (ještě před aplikací BG) postupně klesám a teď se mi v SERP zobrazuje ke konci 3. strany. I když je mi známo, že u jiného uživatele se může pozice lišit. Mimochodem, jsou ty rozdíly v pozicích jedoho webu výrazné v rámci ČR? No každopádně BG zruším, chtěl jsem to jen zkusit (investoval jsem jen minimum peněz) a zřejmě to byla blbost. Zkusím poladit i tu navigační strukturu, problém ale je, že mi to změní i URL. A peníze raději investuji do AdWords
Petr ZZZ
Profil
ludekbrno:
problém ale je, že mi to změní i URL
Konkrétně na to, co měl na mysli Marek Prokop, by mělo stačit změnit anchor text, tedy rozhodnout se pro jednu stránku a pouze na ni jako na jedinou odkazovat slovy "kamerové systémy". Ten stejný princip použít na další důležitá hesla (a na další stránky).

Dodatek: Marek se ptal ještě, jak dlouho od startu webu byly ty dobré pozice. Google dával nebo i nadále dává novým stránkám jakýsi bonus, zřejmě aby se o nich svět dozvěděl, ten bonus však po nějaké době zase odebírá a přenechává osud zpočátku zvýhodněné stránky skutečné síle konkurence. Takže si dovolím Markovu otázku zopakovat:
Na jaké nejlepší pozici a jak dlouho to bylo od startu webu?
ludekbrno
Profil *
Petr ZZZ:
Problém je, že ten konkrétní anchor text je v Zencartu svázaný s URL (kategorie zboží), takže bez změny URL to nepůjde. A změnilo by se mi i URL všech podkategorí. No musím to nějak vymyslet. Co se týče časového vývoje pozice v SERP, tak jsem během 5 měsíců postupně dostal na začátek druhé strany a teď poslední měsíc zase pomalu klesám. Za celou dobu nebyly žádné výrazné skoky. Může to asi být i tím, že odkazy v katalozích se posouvají do historie.
Petr ZZZ
Profil
Když vidím, co se tady o Zencartu píše (i když nevím, jak ta krizová výprava dopadla), tak mě napadá, jestli to třeba nebudeš mít pomalé a pokud tomu tak je, zda to nebude další důvod horších pozic ve vyhledávání.

Postupné zlepšování pozic po dobu pěti měsíců se startovním bonusem asi souviset nebude, to bych očekával spíš jednorázově někde na začátku.
LudekBrno
Profil
Petr ZZZ:
No právě, taky nemám pocit, že by to bylo ta raketově získaná startovní pozice. Opravdu to nahoru lezlo pomalu a dlouho, jak jsem postupně přidával obsah a sem tam nějaký odkaz do katalogu a pozice byla +/- stabilní bez velkých skoků. Teprve poslední 1-2 měsíce to pomalým, ale jistým tempem o pár pozic za týden leze dolů a zatím se sestup nechce zastavit. Nezdá se mi ani, že by web byl nějak extra pomalý. Sice žádný rychlík, ale webmaster tools udávají, že se stránky načítají rychleji, než u 57% ostatních webů a většinou je to číslo ještě lepší. Jestli můžu poprosit, zkus mrknout, na jaké pozici se na googlu web na uvedenou klíčovou frázi u tebe objeví. Ať mám trochu představu, jak moc se může výsledek u různých uživatelů lišit. Mě se momentálně ukazuje v polovině třetí strany. Díky.
Petr ZZZ
Profil
LudekBrno:
Na klíčovou frázi z [#1] mi Google.de ukazuje tvůj web na 1. místě třetí strany, čili na 21. místě z 1.500.000 výsledků. Máš docela konkurenci – tvůj "propad", pokud to tak lze nazývat, může taky souviset s tím, jak se činí konkurence.

Jinak si myslím, že by nebylo od věci, kdyby ses zaměřil na chyby, které zmiňuje Marek Prokop, a pokusil ses upravit navigační strukturu tak, aby se návštěvník mohl na webu lépe orientovat. Vždy je nutno myslet na to, že Google je na spokojenosti hledajících existenčně závislý a zaměstnává mnoho chytrých lidí, kteří algoritmy, hodnotící spokojenost uživatelů, neustále zdokonalují.
LudekBrno
Profil
Petr ZZZ:
Určitě na tom zapracuji, díky tobě i Markovi. Musím to ale pořádně promyslet, protože se nevyhnu změnám URL a budu jich muset spoustu přesměrovávat, abych nepřišel o pozice úplně.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0