Autor Zpráva
morca
Profil
Zdravím,

chtěl bych Vás požádat o rady, náměty na stránku úvodní stránku www.vilajosefina.cz, kterou se snažím optimalizovat na výraz: "ubytování jizerské hory". Co myslíte, že bych měl změnit/upravit ...


Moc Vám díky za Vaše cenné rady
black_sheep
Profil *
na můj vkus to je děsně okaté to děsné kupení "ubytování jizerské hory", nicméně už jsem takových stránek na prvním místě našel hodně, hlavně na Seznamu :-)

Přidal bych více relevantního obsahu (o Jizerkách a ubytování), hlavně dostat ubytování jizerské hory do URL adresy - jak to už je na Vás. Pak taky sehnat (zaplatit) vážené zpětné odkazy, ideálně tématické. ty fungují nejlépe.
Marek Prokop
Profil
Jen v rychlosti:

* Duplicitní obsah (/ a /index.php).
* Příliš časté opakování fráze "ubytování Jizerské hory".
* Žádná práce se synonymy a dalšími klíčovými slovy.
* Na "ubytování" zřejmě optimalizujete i stránku /ubytovani.php

Neříkám, že až odstraníte tyhle chyby, bude všechno super. Spíš to naznačuje, že zatím nemáte o SEO ani základní představu a chyb tam může být mnohem víc. Studujte.
ninja
Profil
morca: To odkazové peklo v patičce Vám také moc bodů nepřidá...
black_sheep
Profil *
Duplicitní obsah (/ a /index.php): to snad zase tak nevadí, ne?

je to řekl bych, přirozená duplicita. Je spousta webů, co to tak má. Vyhledávač by se v tu chvíli měl správně zachovat tak, že jednu z těch dvou zobrazí a druhou zahodí, podle toho na kterou vede více odkazů, což je jediné odlišující měřítko když je "onpage" stejné. Ještě se může rozhodnout podle kw v URL.

Horší je ten obsah, s tím naprosto souhlasím a už jsem to sám zmínil.
Marek Prokop
Profil
[#5] Ano, máte pravdu, že by si s tak typickou duplicitou měl poradit vyhledavač sám, jenže podle mých zkušeností si někdy poradí, někdy poradí až za dlouho a někdy neporadí vůbec. Ono to asi není triviální detekovat, obzvlášť na stránkách, které se často mění a crawler nasbírá různé snapshoty z různé doby.

Navíc jakýkoli duplicitní obsah zhoršuje i použitelnost stránek (další příklady i v komentářích), je jednoduché ho přesměrováním odstranit, tak proč to neudělat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0