Autor Zpráva
black_sheep
Profil *
Zdravím,

mám takový problém a nejsem si jistý příčinou, je to opravdu záhada. Nejsem v oboru nováčkem takže si myslím, že to nebude školácká chyba. Jde o následujcící url, například. Na tom daném webu jich je víc takových.

http://www.esthe-laser.cz/mezoterapie.htm

Problém je s tím máme takový, že v Google (Bing, Centrum aj.) se nám stránky pozicují dobře, návštěvnosti jsou v pořádku, nicméně na seznamu tuhle konkrétní URL nenajdu ani když zadám "Mezoterapie Esthé", což by mělo ikdyby ta stránka byla bůhví jak špatná. Není to tak, že bych se divil že je na páté, desáté stránce; ale prostě tam nejde vůbec! Problém je v tom, že už to tak trvá měsíc a rozhodně nejde o nový web nebo URL.

V indexu ten odkaz je: www.esthe-laser.cz+mezoterapie" target="_blank" rel="nofollow">http://search.seznam.cz/?q=site:www.esthe-laser.cz+mezoterapie ale ve finále se nedá dohledat - ani na přesné fráze citované z toho URL. Nemáte někdo nápad čím to je? Na Seznam podporu jsem psal několikrát a nedostal jsem z nich nic relevantního, ani informaci jestli nemá URL penalizaci - dává se vůbec penalizace jen na URL; není to na celou doménu? Navíc nevím za co, protože žádné black SEO neprovozujeme.

Díky moc za radu kudy směřovat vyšetřování. :-)

Moderátor Chamurappi: Titulek „problém na Seznam.cz“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
sacharoza
Profil *
Text na strance je malo unikatni. V cem je Vase stranka lepsi nez stejne stranky konkurentu?
black_sheep
Profil *
to jsme se maličko nepochopili; já neřeším to že nejsem "až" na x-té stránce (jako spousta lidí zde), ale to, že nejsem vůbec k dohledání - na nic, a ani na desáté stránce. a to dokonce ani na "Mezoterapie Esthé", což znamená průnik stránek obsahujících "Mezoterapie" (konkurence veliká) a "Esthé", což jsou v první řadě stránky Esthé, které jinak dohledat jdou dobře. Je tam tedy něco velice špatně.

V textech to není určitě, nejsou odnikud zkopírované; navíc těch URL je cca 20, takže téměr všechny služby www.esthe-laser.cz. U všech je stejný problém. Tohle jsem uvedl jako konkrétní příklad. Navíc, jak jsem již zmínil, ostatní vyhledávače s tím nemají problém a jsme na prvních místech na mnoho klíčových slov.

Díky.
sacharoza
Profil *
„nejsem vůbec k dohledání - na nic, a ani na desáté stránce. a to dokonce ani na "Mezoterapie Esthé"“
Web vidim na Seznamu hned jako prvni za placenou reklamou, ale s jinou strankou nez jste psal, takze jsem se domnival, ze je to ten problem.
Marek88
Profil
Všimnul jsem si, že zobrazujete na každé stránce novinky... U googlu mi to na nějakou konkrétní frázi vyplivne až sedm různých stránek, kde se fráze v době indexování vyskytovala (už tam není, ale v archivu to je vidět). Seznam možná "viděl" to samé jako google, ale narozdíl od něj chce zobrazit jen jeden výsledek a tak zobrazuje úvodní stránku. Ale je to jen odhad...
black_sheep
Profil *
s těmi novinkami to je zajímavá úvaha, ale tenhle modul jsme dali na desítky stránek a nikdy s tím nebyl problém. Zkusím se nad tím dále zamyslet.

sacharoza: no v podstatě to je pravda. ale neodpovídá to skutečnosti, kdy tato stránka není nejvypovídající o mezoterapii na Esthé. čert to vem; ale dostáváme se pak k otázce proč vybral na stránce.

ještě dodám, že před časem se tato stránka beze změny zobrazovala v seznamu v pořádku.
Měla ale URL http://www.esthe-laser.cz/cs/detail/19-Mezoterapie.html a protože jsme přesli na jednodušší URL, tak jsme přes 301 přesměrovali všechny tyhle stránky na podobné té nové: http://www.esthe-laser.cz/mezoterapie.htm

Díky tomu se nám dokonce zvedli návštěvnosti, mimo Seznamu, kde jsme naopak nedohledatelní.
Marek Prokop
Profil
Sacharoza má pravdu -- Seznam prostě vybere jako relevantnější stránku tu nesprávnou S agregací Seznam bojoval vždy a dělá v ní evidentní chyby poměrně často, takže bych se pokusil:

1) ho přesvědčit, že se mýlí a nasměrovat ho na správnou stránku (obsahem, interní navigací, XML sitemapou, externími odkazy; cokoli uznáte za vhodné a snadno realizovatelné),

2) pro jistotu se proti jeho chybě pojistit a na "nesprávné" stránky dát zřetelný odkaz na tu "správnou".
black_sheep
Profil *
Děkuji, Marku. zkusím nasadit sitemapu, plus prolinkuju ceník zpátky na detail služby a uvidíme jestli se nechá překecat. Pak se ještě určitě ozvu :)

Myslím, že tentokrát to je skutečně chyba fulltextu Seznam.cz, a přesně takovou radu jsem potřeboval. Pokud napadne někoho dalšího něco jiného, nebo by snad něco objevil na tom webu, tak vítám každou věcnou radu.
black_sheep
Profil *
Zdravím Vás.

Tak je to pár dnů, nasadili jsme sitemapu (v XML) a dané URL jsou zpátky tam, kde mají být. Sice jsou někde na úrovni páté stránky, ale to už je běžný problém - důležité je, že jsou dohledatelné. Díky za Váš čas.
Marek Prokop
Profil
Díky za zprávu. Rádi jsme pomohli. Ať se Vám daří.
black_sheep
Profil *
Tak po měsíci ještě dodám doplnění co se dělo - pro zajímavost. Třeba někdo řeší něco podobného.

Zkusili jsme spoustu věcí, které by měli zvýšit relevanci detailům služeb na Seznamu tak, aby agregací vybral právě je a ne něco jiného. Bohužel, nemělo to efekt na všechny služby, a paradoxně to pomohlo jen těm, na které jsme odkazovali přímo z venčí, což by ale znamenalo sehnat množství odkazů přímo do detailů služeb (je jich asi 30 ve 4 jazycích). Na tom jestli jsou odkazy související, moc Seznam nelpí.

Situace je tedy stále špatná, ale co je zajímavé, tak na searchtestu, který na konci dubna Seznam spustil v souvislosti s rozběhem SeznamBota 3.0, je problém odstraněn. Uvedu příklady, které demonstrují rozdíly obou verzí. K oběma jsem přidal klíčové slovo Esthé, abych si přesunul stránky na první pozice a nemuseli jsme to složitě dohledávat.

Příklad zkušebního hledání „depilace“, které správně agreguje detail služby: http://searchtest.seznam.cz/?q=laserov%E1+depilace+esth%E9
Současný stav je, že seznam zobrazuje naprosto nerelevantní titulní stránku nebo druhou stránku v poradně, kde je alespoň o depilaci něco napsáno: http://search.seznam.cz/?q=laserov%E1+depilace+esth%E9

Zkušební verze na „Rejuvenace“ se správnou agregací – detail služby: http://searchtest.seznam.cz/?q=rejuvenace+esth%E9
Současný stav (méně relevantní stránka – výsledek hledání v rámci webu): http://search.seznam.cz/?q=rejuvenace+esth%E9

Za čas již toto nebude aktuální, protože jak searchtest, tak ostré hledání bude vracet stejné výsledky. Nyní tedy nezbývá než doufat, že seznam aktualizují co nevidět.

Máte k tomu nějaký postřeh, komentář? :-) Uvedené odkazy jsou jen příklad, týká se to téměř všech detailů služeb (u některých jsme to tak-nějak vyřešili), pokud se je snažíte najít podle jejich názvu. Není to tedy problém jednoho odstavečku, detaily jsou velice různorodé. zvláštní.
black_sheep
Profil *
sacharoza:
Text na strance je malo unikatni. V cem je Vase stranka lepsi nez stejne stranky konkurentu?

omlouvám se, že téma opět vytahuji; sice již není problém na Seznamu, protože nový Fulltext Robot problém plně vyřešil (konečně, protože s tím nešlo nic udělat) ale vzpomněl jsem si na tuto připomínku a pořád jsem nerozumněl v čem je problém když máme originální texty, které službu popisují vcelku dostatečně.

nicméně jsme objevili nástroj copyscape (díky tomuto fóru) a zjistili jsme, že nám určitá konkurence vykradla text. Před časem jsme ho rozšířili, ale v archivu máme předchozí verze, a ta odpovídá na 100 %. navíc v archivech tento text na stránkách konkurence nefiguruje v době kdy na našem webu již byl. uvedená konkurence kopírovala více textů než tento, přitom jim dělá SEO firma která na webu píše o copywritingu jak že je důležitý..

Hlavní důvod proč to tedy vytahuji je dovysvětlení; pro ověření - měl jste na mysli přesně tohleto? Díky za info.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0